Rynek kryptowalut jest ruchomy, dlatego nigdy nie można do końca przewidzieć, które kryptowaluty będą przynosić zyski, a które straty. Jednakże jeśli zastanawiamy się nad zainwestowaniem na giełdzie powinniśmy przyjrzeć się dziesięciu najmocniejszym kryptowalutom.

Jakie kryptowaluty warto kopać?

Pierwsze miejsce w drugie połowie półrocza zajmuje nadal Bitcoin lecz jego wartość od maja 2018 spadła o 17%. Na ten moment nie ma powodu do niepokoju ponieważ Bitcoin nadal jest najmocniejszą z kryptowalut na całej giełdzie. Drugie miejsce zajmuje Etherum, którego cena także spadła o13%. Trzecie miejsce zajmuje Ripple, którego wartość spadła aż o 25% co jest dosyć dużym spadkiem względem zeszłego półrocza. Czwarte miejsce zajmuje Bitcoin Cash, spadek o 24% oraz piąte miejsce EOS spadek o 25%. Jest to ranking pięciu najmocniejszych kryptowalut na giełdzie, które mają bardzo duże możliwości podbicia swoich cen ze względu na realizację założonych projektów, o których możemy poczytać na stronach giełdowych lub oglądając programy informacyjne dotyczące rozwoju danych kryptowalut.

Zainwestuj w Kryptowaluty na najpopularniejszej Giełdzie w Polsce
Załóż konto i zacznij inwestować!

Kolejne pięć miejsc to nowe kryptowaluty, które dopiero wkraczają na rynek kryptowalut, ale ich cena może bardzo szybko wzrosnąć ze względu na bardzo ciekawe projekty inwestycyjne z ich udziałem. Jeśli nie posiadamy zbyt dużego wkładu pieniężnego, warto zastanowić się właśnie nad tymi pozycjami.

Miejsce szóste zajmuje Litecoin, który w drugiej połowie półrocza zanotował spadek o 19%. Siódme miejsce zajmuje Cardano, które także odnotowało spadek 33%. Miejsce ósme zajmuje Stellar z ceną niższą o 31%. Dziewiątą pozycję w rankingu zajmuje IOTA, która jako jedna z niewielu kryptowalut nie odnotowała spadku i jej cena jest porównywalna do zeszłego półrocza. Ostatnie miejsce dziesiąte zajmuje Tron, który odnotowuje największy spadek, bo aż 55%. W tym przypadku ceny Tronu nie uratowało nawet przejście na własny blockchain.

Rynek kryptowalut odnotowuje ogólny spadek na rynku od stycznia 2018 o 60%.

Na rynku kryptowalut jest ponad 1300 alternatywnych kryptowalut do wyboru, co nie jest łatwym zadaniem aby określić lub odkryć potencjalnego kandydata do zwycięstwa. Jednak powinno się pamiętać, że rynek kryptowalut potrafi być zwodniczy, dlatego kiedy zdecydujemy się na zainwestowanie w daną kryptowalutę, powinniśmy się wcześniej przygotować, śledzić wszelkie informacje, dowiedzieć się czy dana kryptowaluta jest powiązana z jakimś ciekawym projektem, jakie notuje spadki i wzrosty conajmniej na przełomie jednego półrocza. Pamiętajmy, że inwestycja na giełdzie może być długoterminowa.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.