Kryptowaluta LiteCoin (LTC)

 LiteCoin, to internetowa waluta peer-to-peer, dzięki której możliwe jest błyskawiczne, a jednocześnie również niebywale tanie przesyłanie pieniędzy na całym świecie. LiteCoin, to tak zwany system open-source, czyli otwarto-źródło, w pełni zdecentralizowany, nad którym nadzór nie sprawują żadni administratorzy.

LiteCoin – kryptowaluta

Różne działania matematyczne dokonują zabezpieczenia dokonywania transakcji i umożliwiają użytkownikom kontrolę własnych pieniędzy. LiteCoin posiada również bardzo krótki czas potwierdzeń, jak również posiada bardzo wysoką efektywność przechowywania pieniędzy.

Taką efektywnością nie może pochwalić się nawet Bitcoin. LiteCoin, zalicza się również do najstarszych kryptowalut, które mocno wzorowały się na Bitcoinie. Kreator tej kryptowaluty chciał stworzyć, tak zwane „cyfrowe srebro”, ponieważ Bitcoinowi przyświeca idea „cyfrowego złota”, można to bardzo łatwo zauważyć nawet po kolorach obu tych monet. Nawet w swojej budowie LitecCoin bardzo przypomina Bitcoin.

Kupuj kryptowaluty na giełdzie nr 1 w Polsce - BITBAY
Załóż konto i zacznij inwestować w kryptowaluty

LiteCoin – opis, informacje, opinie

Zawarty w tej kryptowalucie łańcuch bloków, może obsłużyć znacznie większy wolumen transakcji, aniżeli sam Bitcoin. W związku z tym, że dochodzi tutaj do częstszego wykopywania bloków, to sieć może obsłużyć znacznie większą ilość transakcji i to bez konieczności zmiany oprogramowania w najbliższej przyszłości. Przez co osoba sprzedająca bardzo szybko otrzymuje potwierdzenie transakcji. Przy LiteCoin cały kod źródłowy jest jawny, dzięki czemu każda osoba ma do niego dostęp. Przez co cały projekt jest bardzo przejrzysty, co tylko pokazuje, że nie został on stworzony po to, żeby oszukać kogokolwiek. Działa on na licencji programu MIT/X11, dzięki czemu możliwe jest, na przykład zmienianie, przesyłanie, jak i kopiowanie również zmienionych wersji.

Podaż tej kryptowaluty zaplanowano na 84 miliony. Nagroda za stworzony blok ulega zmniejszeniu o połowę, co każde 840 000 bloków i aktualnie wynosi 25 LTC. Następne zmniejszenie nagrody do 12,5 LTC zaplanowano na 20 sierpnia 2019 roku.

LiteCoin, a Bitcoin – różnice

Przede wszystkim sieć, na której zbudowany został LiteCoin przetwarza blok, co około 2,5 minuty, natomiast sieć Bitcoin dokonuje tego, co około 10 minut. Jak uważają osoby, które stworzyły LiteCoin, dzięki temu możliwe jest szybsze otrzymanie potwierdzenia dokonania transakcji. Wydobytych zostanie 84 milionów monet i każda z nich może zostać podzielona na 100 000 000 mniejszych jednostek, a więc aż cztery razy więcej niż w przypadku Bitcoin, którego całkowita podaż wynosi 21 milionów monet. Ponadto kryptowaluta, jaką jest Litecoin opiera się na Scrypt, jak na matematycznym dowodzie przeprowadzonych działań. Wykreowanie koparek, takich jak FPGA oraz ASIC, które używają Scrypt, wiązałoby się z bardzo dużymi wydatkami, a do tego wydajność takich układu nie powinna bardzo odstawać od kart graficznych GPU, ponieważ na jakość działania procesorów przy Scrypt zdecydowanie największy wpływ ma szybkość pamięci. Dlatego też w przypadku LiteCoin, nie powinna nastąpić taka profesjonalizacja mimingu, jak w przypadku Bitcoin, który funkcjonuje na podstawie SHA256. Trzeba przyznać, że LiteCoin w wielu elementach bardzo przypomina Bitcoin, jednakże jest znacznie szybszy.

LiteCoin – rozwój

Kryptowaluta ta szybko się rozwija i systematycznie wprowadza nowe ulepszenia, takie jak na przykład:

– okrojenie portfela, w celu zmniejszenia wielkości zajmowanej pamięci,

– zapewnienie lepszej funkcjonalności, żeby wyeliminować pojawiające się zatory sieci.

Kupuj kryptowaluty na giełdzie nr 1 w Polsce - BITBAY
Załóż konto i zacznij inwestować w kryptowaluty

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.