Bitstamp – giełda kryptowalut

Bitstamp jest pierwszą licencjonowaną giełdą kryptowalut na terenie Unii Europejskiej. Wspomniana giełda jest jedną z najdłużej działających. Należy zaznaczyć, że giełda posiada bardzo dobrą reputacje i jest postrzegana jako bezpieczna. Wady tej giełdy są następujące: ograniczona ilość kryptowalut, kiepski support, skomplikowany proces weryfikacji.

Giełda kryptowalut Bitstamp –  kryptowaluty:

Bitcoin,
Bitcoin Cash,
Litecoin,
Ethereum,
Ripple.

Zarejestruj się w najlepszej giełdzie kryptowalut BITBAY
Załóż konto i zacznij inwestować w kryptowaluty!

Bitstamp – jaki koszt korzystania z niej?

Korzystając z giełdy Bitstamp najkorzystniej pod względem opłat wychodzi operowanie na euro, ponieważ wpłata środków nic nie kosztuje, a koszt wypłaty wynosi jeden euro. Giełda oferuje możliwość wymiany euro na dolary.

Zarejestruj się w najlepszej giełdzie kryptowalut BITBAY
Załóż konto i zacznij inwestować w kryptowaluty!

W przypadku kryptowalut ponoszony jest wyłącznie koszt opłaty sieciowej przy wypłacie z giełdy. Maksymalny koszt transakcji wynosi 0.25%, a poprzez pokonywanie kolejnych progów miesięcznego obrotu opłata może się zmniejszyć do 0.10%. W celu rozpoczęcia tradingu należy posiadać przynajmniej 5 euro lub 0.001 BTC. Osoby, firmy oraz kraje objęte listami sankcyjnymi nie mogą zawierać transakcji na Bitstamp.

Bezpieczeństwo giełdy kryptowalut Bitstamp

Giełdy kryptowalut zachęcają do stosowania uwierzytelniania dwuskładnikowego, a w przypadku omawianej giełdy jest to wymagane. Bitstamp poleca użycie aplikacji Google Authenticator lub DUO two-factor authentication. W przypadku giełdy Bitstamp 98% walut cyfrowych przechowywanych jest offline.

Dodatkowe funkcjonaliści

W ramach giełdy można tworzyć API, który pozwala na wykonywanie czynności na koncie użytkownika w sposób automatyczny. Kolejną funkcją na giełdzie jest SMS Price Alerts, która informuje o zmianie cen kryptowalut.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.