Kryptowaluta Ethereum (ETH)

 Kryptowaluty w ostatnim czasie stały się bardzo popularne. Aktualnie większość osób w Polsce, jak i na całym świcie coś na ich temat słyszała. Samą kryptowalutę można zdefiniować jako rozproszony system księgowy, który oparty jest na kryptografii. Przechowuje on informacje o stanie posiadania w pewnych jednostkach. Kryptowaluty przechowywane są w portfelach, nad którymi kontrolę mają jedynie posiadacze odpowiedniego prywatnego klucza.

Wiele jest aktualnie krytpowalut. Z czasem przybywa ich coraz więcej. Najbardziej znaną jest oczywiście bitcoin. Wszelkie informacje i zmiany na rynku kryptowalut odnoszone są właśnie do bitcoina. Inne kryptowaluty to na przykład:

Kupuj kryptowaluty na giełdzie nr 1 w Polsce - BITBAY
Załóż konto i zacznij inwestować w kryptowaluty

Ethereum – kryptowaluta

Bardzo popularną i zarazem trzymającą dość wysoką cenę rynkową jest kryptowaluta zwana ethereum. Ethereum zostało stworzone przez programistę rosyjskiego Vitalika Buterina w roku 2013. Miał on na celu założenie zdecentralizowanej sieci do tworzenia aplikacji. Oparł to na technologii blockchain. Siec zaprojektowała szwajcarska firma Ethereum Switzerland GmBH.

Ethereum to platforma oparta na blockchain, która służy do zawierania inteligentnych kontraktów, a także do tworzenia aplikacji przy pomocy sieci p2p. Sieć ta nosi nazwę EVM, czyli Ethereum Virtual Machine. Tokenem, który służy jako środek płatności jest 1 Ether. Aktualnie po podziale sieci istnieją dwie waluty: Ethereum i Ethereum Classic.

Ethereum – opis, opinie, informacje

  • brak maksymalnej ilości monet
  • wydobytych monet – ponad 92 miliony
  • rozmiar blockchain – 61,66 GB
  • algorytm – Ethash
  • pierwszy blok – 30.07.2015
  • liczba bloków – 3823578
  • uśredniony czas pomiędzy blokami – około 15 sekund
  • nagroda w bloku – 5 Ether

Blockchain bitcoina wykorzystywany jest do wytwarzania oraz obrotu walutą. W przypadku Ethereum blockchain wykorzystywany jest do zawierania kontraktów, tj. skryptów i aplikacji, które zapisane są w łańcuchu bloków.

Podobnie jak w przypadku bitcoina wydobycie odbywa się metodą Proof of Work. Oznacza ti wydobycie przy pomocy koparek. Jednek Ethereum ma mieć także opcję wydobycia dzięki Proof of Stake. Oznacza to tworzenie nowych monet dzięki obecnym, które znajdują się w oficjalnym portfelu.

Jest to bezpieczna kryptowaluta. jedynymi zagrożeniami są w zasadzie rynkowe wahania cen, które w przypadku tego rynku są często i czasami naprawdę znaczące. Technologia, na której jest oparte Ethereum jest całkowicie bezpieczna. Warto jedynie pamiętać aby kryptowaluty przechowywać w elektronicznych portfelach, które maksymalnie zwiększą ich bezpieczeństwo.

Kupuj kryptowaluty na giełdzie nr 1 w Polsce - BITBAY
Załóż konto i zacznij inwestować w kryptowaluty

Gdzie kupić Etehereum?

Walutę Ethereum można kupić na jednej  z wielu działających na świecie giełd. Jest ich dosyć sporo. W Polsce także są giełdy kryptowalut. Umożliwiają one zarówno zakup, jak i sprzedaż monety. Dzięki giełdzie kryptowalut można inwestować w Etehreum, kupować i sprzedawać w każdej chwili. Ethereum jest dobrym materiałem do gdy na giełdzie, zwłaszcza w krótkim terminie. Oczywiście Ethereum można także pozyskać kopiąc ją z wykorzystaniem koparki kryptowalut.

Ethereum to jedna z najbardziej popularnych kryptowalut. Jest oparta na ciekawej, nowoczesnej technologii, która niesie ze sobą wiele dobrego. Na tej walucie można również zarobić na wiele sposobów.

Kupuj kryptowaluty na giełdzie nr 1 w Polsce - BITBAY
Załóż konto i zacznij inwestować w kryptowaluty

Kurs / notowania / wykres Ethereum

W ostatnim czasie kurs kryptowaluty Ethereum utrzymuje się na podobnym poziomie – cena około 200 dolarów. Szczyt kursu Ethereum przypadł na początek roku 2018. Wtedy ceny przekraczały nawet 1200 dolarów.

Kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne. Część państw niedawno nawet uznała je jako środki płatnicze w pełni legalne. Ethereum można płacić w coraz większej ilości miejsc.

Kupuj kryptowaluty na giełdzie nr 1 w Polsce - BITBAY
Załóż konto i zacznij inwestować w kryptowaluty

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.