Bittrex

Bittrex.com stanowi jedną spośród najpopularniejszych oraz największych giełd kryptowalut na świecie. Jej rezydencja znajduje się w Stanach zjednoczonych, w pięknym oraz wielkim mieście, jakim mianowicie jest Las Vegas. Umożliwia swoim odbiorcom możliwość handlu dużą liczbą par, ponieważ ma ona do dyspozycji 190 kryptowalut

Bittrex – rejestracja

W roku 2018 giełda Bittrex ogłosiła o zawieszeniu rejestracji innych użytkowników. Maksymalna liczba niedawno powstałych kont doprowadziła do przeciążenia systemu oraz żeby właściwie ulepszyć jego funkcjonowanie giełda postanowiła o okresowym wyłączeniu opcji rejestrowania innych użytkowników, bo następne konta powodowałyby poważne kłopoty w działaniu tej giełdy. Jednak w 2018 roku giełda Bittrex znowu wznowiła opcję rejestracji. Teraz zarejestrować się można na stronie, przez podążanie za wskazówkami na niej podanymi.

Zarejestruj się w najlepszej giełdzie kryptowalut BITBAY
Załóż konto i zacznij inwestować w kryptowaluty!

Bittrex – waluty

Na tej giełdzie znajdziemy ponad 190 kryptowalut, takich jak na przykład:

Bitcoin (BTC),

Litecoin (LTC),

– Dogecoin (DOGE),

– Vertcoin (VTC),

– Peercoin (PPC),

– Feathercoin (FTC),

– ReddCoin (RDD),

– NXT (NXT),

Dash (DASH),

– PotCoin (POT),

– BlackCoin (BLK), E

– insteinium (EMC2),

– Myriad (XMY),

– e-Gulden (EFL),

– GoldCoin (GLD),

– FairCoin (FAIR),

– SolarCoin (SLR),

– PesetaCoin (PTC),

– Groestlcoin (GRS),

– Gulden (NLG),

– RubyCoin (RBY),

– WhiteCoin (XWC),

– MonaCoin (MONA),

– HempCoin (THC),

– EnergyCoin (ENRG),

– EuropeCoin (ERC),

– VeriCoin (VRC),

– CureCoin (CURE),

– CannabisCoin (CANN),

– Monero (XMR),

– CloakCoin (CLOAK),

– BitSend (BSD),

– StartCoin (START),

– Kore (KORE)

Na giełdzie owej nie ma możliwości kupna/sprzedaży kryptowalut za pomocą walut FIAT. Bittrex daje nam pary wsparte na Tethet (USDT) – substytut Dolara (USD).Bittrex pozwala na zakup USDT w wysokości 100 000 USD czy wyższej za pomocą transferu klientom ze zweryfikowanym kontem Enhanced Verified.W tym celu trzeba przesłać zgłoszenie do supportu oraz oczekiwać na reakcję z danymi do przelewu. Transfery są księgowane po godzinie 4PM PST w stosunku 1 do 1 tj. 1$ = 1 USDT (Tether).

Bittrex – prowizje

Oprócz wielkiej ilości możliwości trandingu, użytkownicy giełdy Bittrex muszą od każdej transakcji opłacać prowizję na poziomie 0,25%. Może wydawać się to wysoka kwota, mając pod uwagą fakt, że odmienne giełdy jak Binance (gdzie prowizja wynosi 0,1% i przy płatności BNB 0,05%), jednak w dalszym ciągu nie jest to najwyższa propozycja.

Oferta kupna/sprzedaży kryptowalut, musi minimalnie wynosić 100 000 satoshi, żeby mogła być w ogóle dokonana. Limit został natomiast wprowadzony, gdy wartość Bitcoina znamiennie rozpoczęła rosnąć oraz jej zamiarem było ograniczenie zdolności, manipulacji wartością i rynkiem.

Bittrex – weryfikacja

Od października 2017 roku Bittrex zainaugurował przypadkową weryfikację klientów, zamykając opcję wypłat aż do dokonania przez nich weryfikacji konta. Tym samym support giełdy pozostał „zalany” zgłoszeniami, przez co poniektórzy klienci czekają na weryfikację od 2 miesięcy. Support giełdy 6 grudnia zamieścił obwieszczenie w którym podaje, iż zobaczył irytację klientów związaną z czasem trwania weryfikacji oraz pracuje nad zlikwidowaniem kłopotu i podaje nagminnie dokonywane braki klientów przy weryfikacji. Sytuację możemy obserwować w serwisie Reddit i na Twitterze pod hasztagiem #BittrexTrouble.

Z nowego/niezweryfikowanego konta na Bittrexie nie możemy wypłacać kryptowalut.

Z konta Basic Accounts możemy wypłacić 0.4 (czy równoważność w odmiennej kryptowalucie) BTC na dzień. Liczbę ta jest ustawiona na blisko 3000 USD dziennie oraz przekształca się regularnie, by wpasować się do tego celu. By osiągnąć stopień konta Basic trzeba wpisać własne dane personalne: imię, nazwisko, adres oraz datę urodzenia.

By dokonać weryfikacji idziemy do zakładki Settings, wybieramy Basic Verification oraz wpisujemy własne dane personalne.

Z konta Enhanced Accounts dobowy próg wypłat sięga 100BTC przy włączonym dwuskładnikowym potwierdzaniu.

Aby dokonać weryfikacji idziemy do zakładki Settings, bierzemy Enhanced Verification oraz klikamy Start Enhanced Verification. Wówczas otworzy się układ kontroli Netverify żeby Jumio, jaki krok po kroku poprowadzi nas poprzez mechanizm oceny. Do weryfikacji musimy mieć paszport, dowód osobisty czy prawo jazdy i kamerkę internetową.

Bittrex – polityka

Jak wiadomo Stany Zjednoczone, są bardzo mocno przezorne, jeżeli chodzi o kombinacje, kłamstwa oraz terroryzm, zatem giełda Bittrex zmuszona jest przestrzegać wszelkich ustaw prawych, w tym regulacji o tajemnicy bankowej czy prawa traktującego sankcje gospodarcze. Usługi świadczone przez Bittrex podlegają prawu stanu Waszyngton. Ponadto Bittrex respektuje Regulacje o tajemnicy bankowej, prawa dotyczącego sankcji finansowych i pozostałych warunków prawnych oraz ustaw, by usługi nie były używane do prania pieniędzy, popierania terroryzmu, popełniania przestępstw ani innych niedozwolonych przedsięwzięć.

Wszelkie waśnie będą rozstrzygane przez Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych dla Zachodniego Dystryktu Waszyngton albo przez sąd stanowy ulokowany w hrabstwie King.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.