Bitbay – giełda kryptowalut

Bitbay, to obecnie zdecydowanie największa polska giełda kryptowalut, która została założona w Katowicach w roku 2004. Już od samego początku powstania tej kryptowaluty nadzór nad nią sprawuje Sylwester Suszak, który może poszczycić się mianem autorytetu w dziedzinie kryptowalut, należy od do Stowarzyszenia Bitcoin, jak również rozpowszechnia pomysł posługiwania się walutami cyfrowymi w Polsce, jest on również delegatem na wielu konferencjach kryptowalutowych, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Zainwestuj w Kryptowaluty na najpopularniejszej Giełdzie w Polsce
Załóż konto i zacznij inwestować!

Jak wygląda rejestracja konta w Bitbay?

Bez wątpienia jest to bardzo łatwe i szybkie. Na stronie Bitbay, jedyne co musimy zrobić, to kliknąć w formularz rejestracji. Następnie zostaniemy przekierowani do miejsca, gdzie bez zbędnych obaw możemy się zarejestrować. Rejestracja rozpoczyna się założeniem własnego konta. Następnie musimy przejść na stronę giełdy bitbay.net, tam klikamy przycisk „Załóż konto”. Musimy podać swój adres e-mail, na który otrzymamy potwierdzenie weryfikujące adres e-mail, a następnie otrzymamy wiadomość o aktywacji konta. Jedyne co, to musimy nacisnąć „aktywuj konto” i będzie ono gotowe do działania. W kolejnym etapie system poprosi nas o dokończenie rejestracji. W związku z tym w formularzu musimy napisać własny login, hasło, jak również numer PIN, którego nie możemy zgubić, ponieważ może nam się on bardzo przydać, zwłaszcza, jeżeli będziemy chcieli skontaktować się z biurem obsługi Bitbay.

Biitbay – waluty

Obecnie na giełdzie tej możemy korzystać z walut, takich jak

1. Bitcoin (BTC)

2. Bitcoin Cash (BCC)

3. Bitcoin Gold (BTG)

4. Litecoin (LTC)

5. Dash (DASH)

6. Lisk (LSK)

7. GameCredits (GAME)

8. Ethereum (ETH)

W niedługim czasie giełda ta planuje dodać kolejne kryptowaluty, takie jak na przykład

Ripple (XRP)

– Monero (XMR)

– Zcash (ZEC)

Waluty fiat, jakie obsługuje Bitbay, to PLN, EUR oraz USD.

Zainwestuj w Kryptowaluty na najpopularniejszej Giełdzie w Polsce
Załóż konto i zacznij inwestować!

Bitbay – prowizje i opłaty

Założenie oraz prowadzenie konta na tej platformie jest całkowicie darmowe i nie musimy za nie płacić. Należy jednak uiszczać prowizje, za wszystkie dokonane na giełdzie transakcje, takie jak na przykład, zakup, sprzedaż waluty, jak też wypłata środków z giełdy. Już od samego początku musimy zasilić konto środkami, żebyśmy mogli dokonywać jakichkolwiek transakcji kryptowalutami. Za wpłaty w kryptowalutach nie musimy uiszczać prowizji, ponieważ obecnie jest to darmowe. Jeżeli chodzi o wpłaty w walutach Fiat, czyli w PLN, USD oraz EUR, to możemy dokonać ich wyłącznie przelewem na konto z naszego konta walutowego i w tym wypadku również nie płacimy prowizji. Istnieją 3 sposoby dokonania wpłaty w złotówkach:

1. Przelew na konto bankowe – prowizja 0 zł

2. Wpłata na Poczcie Polskiej – prowizja wynosić będzie 2% wartości przelewu

3. Wpłata w sklepach typu Żabka, czy Freshmarket – prowizja wynosić będzie 2% wartości przelewu i dodatkowo jest naliczana opłata w sklepie

Plusem dokonywania wpłat w sklepach typu Żabka/Freshmarket, jak i na poczcie, jest to że bardzo szybko pojawiają się na koncie, jeżeli jednak wpłacamy dużą kwotę, to prowizja będzie spora.

Ponadto od każdej dokonanej przez nas na giełdzie Bitbay transakcji kupna, czy też sprzedaży kryptowaluty, zapłacimy małą prowizję. Są dwa rodzaje prowizji, pierwsza z nich to prowizja marker (naliczana jest, gdy my tworzymy zlecenie kupna bądź sprzedaży kryptowaluty za określoną kwotę i po określonym kursie. Wynosi ona maksymalnie 0,30% wartości transakcji, minimalnie może to być 0,17%), a druga, to prowizja taker (naliczana jest w chwili, gdy korzystamy z oferty kupna lub sprzedaży kryptowaluty, która została już wystawiona na Bitbay. Uzależniona jest ona od obrotu. Maksymalnie wynosi 0,45%, a minimalnie 0,25%). Wysokość prowizji zależy od wysokości i liczby wykonanych przez nas transakcji. Jeżeli całkowity nasz obrót jest większy, to prowizja nie będzie zbyt duża, jednakże różnice zawsze są małe. Możemy je jednak odczuć przy dużych kwotach obrotu i wysokiej liczbie transakcji.

Zainwestuj w Kryptowaluty na najpopularniejszej Giełdzie w Polsce
Załóż konto i zacznij inwestować!
Bitbay – weryfikacja

Giełda ta daje możliwość zweryfikowania konta, jako prywatne lub firmowe. Żeby zweryfikować konto musimy kliknąć „Zweryfikuj swoje konto”, które znajduje się na pasku na górze strony, kolejnym krokiem jest uzupełnienie ankiety oraz dołączenie następujących skanów:

1. Dwóch stron dokumentu potwierdzającego tożsamość – np. dowód osobisty, paszport, prawo jazdy

2. Dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania – np. rachunek dokumentu urzędowego

Bitbay – zabezpieczenia

Są dwa sposoby zabezpieczenia swojego konta. Należy do nich dwustopniowe uwierzytelnienie za pomocą kodu z wiadomości e-mail bądź przy użyciu aplikacji Google Authenticator. 2FA służyć ma, zarówno do logowania, jak i do zmiany ustawień konta, czy też zatwierdzenia wypłat. Dzięki wykorzystaniu tych narzędzi, możemy zabezpieczyć konto w taki sposób, że nikt się do niego nie włamie, jak również nie wypłaci zgromadzonych środków. Bitbay poleca użytkownikom używanie aplikacji Google, gdyż wtedy akcje muszą zostać potwierdzane przez dwa urządzenia, co daje większą gwarancję bezpieczeństwa.

Zainwestuj w Kryptowaluty na najpopularniejszej Giełdzie w Polsce
Załóż konto i zacznij inwestować!
Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.