Kryptowaluta Bitcoin Gold (BTG)

 Bitcoin Gold (BTG) to otwarto-źródłowa (ang. open source) kryptowaluta wsparta na rozrzuconym wykazie transakcji blockchain. BTG jest oparty na szyfrze źródłowym bitcoina (BTC), równocześnie będąc kolejnym – po Bitcoin Cash (BCH) – mniejszościowym (secesyjnym) hard-forkiem BTC.

Bitcoin Gold – kryptowaluta

Ważnym założeniem autorów Bitcoin Gold była „powtórna decentralizacja bitcoina”, która odbierana jako oddanie sieci w ręce prywatnych klientów, nie zaś dużych pooli miningowych (kopalni). Bitcoin Gold, dzięki zmodyfikowanemu schematowi szyfrowemu może być skutecznie kopany za pomocą systemów GPU (kart graficznych), nie oraz profesjonalnych, dedykowanych systemów ASIC, jak ma to miejsce w wypadku m.in. BTC oraz BCH.

Kupuj kryptowaluty na giełdzie nr 1 w Polsce - BITBAY
Załóż konto i zacznij inwestować w kryptowaluty

Bitcoin Gold – opinie, opis, informacje

Bitcoin Gold, również jak bitcoin (BTC) i Bitcoin Cash (BCH) jest kryptowalutą o obniżonej maksymalnej podaży, opiewającej na 21 mln jednostek. Stanowi to hard fork w efekcie, jakiego algorytmu kompromisu będzie zmieniony z SHA256 na Equihash. Zamiarem autorów innowacyjnej kryptowaluty jest stworzenie kolejnego etapu, na jakim korzystny będzie mining GPU ( z zastosowaniem kart graficznych ).

Dodatkowo, poprawi się także możliwość dopasowywania się przeszkód wydobycia. W wypadku Bitcoin Gold będzie przebiegało ono po wydobyciu każdego bloku. BTG jest obsługiwany także przez największe portfele sprzętowe (ang. hardware wallets) takie jak Ledger (Nano S, Blue) i Trezor (One, Typ T). Do podziału sieci bitcoina, stanowiącego jednocześnie początek samodzielnego ciągu Bitcoin Gold doszło 24 października 2017 r., na wysokości bloku nr 491407.

Każdy z właścicieli bitcoina w czasie wystąpienia podziału sieci ma prawo do zdobycia Bitcoin Gold w układzie 1:1. Po wydzieleniu sieci BTG, twórcy wykopali 800 bloków transakcyjnych, osiągając tym samym 100 tys. jednostek BTG, co jest jednym z ważniejszych tematów krytyki pomysłu. W czasie przystąpienia do notowań, BTG określany był na ponad 500 dolarów, ekspresowo tracąc na cenie oraz jak dotychczas nie podnosząc się znowu do pierwszej wyceny.

Kupuj kryptowaluty na giełdzie nr 1 w Polsce - BITBAY
Załóż konto i zacznij inwestować w kryptowaluty

Bitcoin Gold – jaki portfel?

Bitcoin Gold umożliwia dostęp do dużej skali cyfrowych portfeli. Kluczowym portfelem BTG jest oficjalny wallet full-node (wykorzystujący oraz dostosowujący na komputerze całą historię sieci blockchain) Bitcoin Gold Core Wallet, dostępny na systemy Windows, MacOS i Linux. Najsłynniejszy multi-wallet (obsługujący mnóstwo kryptowalut) dla BTG to Exodus. Portfele mobilne dla Bitcoin Gold to m.in. Coinomi (iOS, Android) i Freewallet Bitcoin Gold (Android)

Bitcoin Gold – notowania oraz kurs

Bitcoin Gold jest zapisywany na 34 giełdach kryptowalut, w tym na najpopularniejszych z nich, takich jak Bitfinex (najwyższy obrót, liczący ok. 20%), Binance, czy HitBTC. W połowie września BTG został wykreślony z giełdy Bittrex, z powodów na problemów z zabezpieczeniem własnej sieci, czego efektem był atak hakerski na giełdę, którego ofiarą padły środki warte ok. 18 mln dolarów. Najpotężniejsza płynność dostępna jest na parach BTG/USD na giełdzie Bitfinex i BTG/BTC na giełdzie Binance. Bitcoin Gold można kupić w parze z polskim złotym (BTG/PLN) na giełdach BitBay, Exmo i BitMarket. Jest on notowany na giełdach kryptowalut od końca października 2017 r. Ówczesny szczyt notowań BTG został osiągnięty 11 listopada 2017 r. oraz sięgał więcej niż 508 dolarów przy kapitalizacji rynkowej przewyższającej 7,5 mld dolarów. Teraz Bitcoin Gold znajduje się obecnie na 28. lokacie w zestawieniu kapitalizacji wg serwisu CoinMarketCap, tracąc ponad 95% od szczytów notowań.

Kupuj kryptowaluty na giełdzie nr 1 w Polsce - BITBAY
Załóż konto i zacznij inwestować w kryptowaluty

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.