Coinbase

 Coinbase została założona przez Briana Armstronga i Freda Ehrsam w 2012 roku i ma swoją siedzibę w San Francisco w Kalifornii. Platforma została po raz pierwszy wprowadzona jako portfel cyfrowy dla użytkowników do przechowywania bitcoinów online, zanim wyruszyli w przestrzeń maklerską, gdzie użytkownicy mogą kupować i sprzedawać bitcoiny. Od 2017 roku Coinbase jest największym brokerem bitcoin na świecie i obsługuje użytkowników w 33 krajach.

Transakcja kryptowalutowa

Każda tego typu transakcja wymaga kupującego i sprzedającego. Muszą być zarejestrowani w brokerze, aby dokonali między sobą transakcji. Aby zapewnić uczciwe praktyki handlowe między obiema stronami, konieczna jest wymiana w celu monitorowania wszystkich transakcji. Jednakże żadna ze stron nie może handlować bezpośrednio z innymi za pomocą wymiany. Taki jest cel brokera. Podobnie jak makler giełdowy,  Coinbase działa jako pośrednik między podmiotami gospodarczymi a giełdą i zapewnia system online, w którym kupujący i sprzedający mogą ze sobą przeprowadzić transakcje, niezależnie od ich położenia geograficznego.

GDAX

Platforma wymiany dla Coinbase nosi nazwę GDAX, a dawniej Coinbase Exchange. GDAX rejestruje każdą transakcję, w tym poziomy wolumenu i cen nie tylko transakcji Bitcoin, ale i Ethereum i Litecoin. GDAX umożliwia użytkownikom szybkie zaangażowanie się w wielu transakcji bez konieczności przelewów bankowych dla każdej transakcji, która może zostać opóźniona o kilka dni. Giełda kryptowalutowa ma również obrót marżą jako dodatkową cechę dla inwestorów instytucjonalnych.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.