Kryptowaluta Bitcoin (BTC)

 Na temat kryptowalut mówi się od jakiegoś czasu bardzo wiele. Mnóstwo ludzi zaczyna interesować się tym tematem. Kryptowaluty budzą entuzjazm wśród wielu ludzi, wśród innych obawy. Bez wątpienia kryptowaluty są przyczyną pojawiania się różnych emocji wśród ludzi.

Bitcoin – kryptowaluta

Aktualnie istnieje bardzo wiele kryptowalut i ciągle powstają nowe. Jednak niewiele jest takich, które są bardzo znane. Najpopularniejszą z nich, o której słyszała większość ludzi na świecie jest bitcoin. Jest to jedna z wirtualnych walut, została stworzona w roku 2009 przez nieznanych autorów. Działali oni pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Bitcoin oparty jest na zaawansowanej kryptografii oraz na P2P. Bitcoina wykorzystać można do transakcji płatniczych dokonywanych online.

Kupuj kryptowaluty na giełdzie nr 1 w Polsce - BITBAY
Załóż konto i zacznij inwestować w kryptowaluty

Bitcoin, to kryptowaluta, którą można wydobywać przy pomocy tak zwanych koparek kryptowalut. Twórcy zainspirowali się w tym wypadku złotem, a konkretnie jego sposobem pozyskania oraz funkcją w światowej gospodarce. Bitcoina może w zasadzie wydobywać każdy, kto posiada komputer. Żeby go pozyskać należy udostępnić moc obliczeniową swojego komputera. Praca koparek jest konieczna do realizacji transakcji online przy użyciu bitcoinów. Warto jednak wiedzieć, że wydobycie wartości jednego bitcoina nie jest dzisiaj takie proste. Wymagana do tego jest bardzo duża moc obliczeniowa. Wraz z upływem czasu bitcoinów przybywa, rośnie także trudność ich wydobycia.

Bitcoin – opis, informacje, opinie

Bitcoin jest wygodny w użyciu. Żeby przeprowadzić transakcję wystarczy dostęp do internetu. Do wykonania transakcji nie trzeba żadnych pośredników. Szybkość transakcji przy pomocy bitcoina jest błyskawiczna. Warto dodać, że transakcje są bardzo bezpieczne, a osoby wykonujące przelewy pozostają anonimowe. Bitcoin jest walutą, która jest chroniona przed inflacją. Wynika to z faktu, że z góry określono ile bitcoinów zostanie wydobyte. Może ich być maksymalnie 21 milionów. Nie będzie można również dodrukować bitcoina, tak jak to robi się w przypadku tradycyjnych pieniędzy.

Wielu specjalistów z dziedziny ekonomii twierdzi, że bitcoin jest zwykłą bańką spekulacyjną, która za pewnien czas pęknie. Kolejną wadą jest zainteresowanie przestępców anonimowymi transakcjami. Anonimowość może być zaletą lecz czasami może mieć negatywne skutki.

Kupuj kryptowaluty na giełdzie nr 1 w Polsce - BITBAY
Załóż konto i zacznij inwestować w kryptowaluty

Rządy poszczególnych krajów nie są raczej zadowolone z niezależności bitcoina i z braku możliwości wpływania na jego wartość i kontrolowania to. Dlatego coraz więcej państw decyduje się na wprowadzanie różnych prawnych regulacji i opodatkowania bitcoina. W niektórych krajach bitcoin jest legalnym środkiem płatności, a w innych (na przykład w Polsce) nie jest.

Bitcoiny są bardzo dobrą metodą na zarobienie pieniędzy. Szczególnie dobrze mają giełdowi spekulanci, którzy na codziennych skokach wartości bitcoina mogą zarobić niezłe pieniądze. Gra na giełdach kryptowalut dla osób, które znają się na tego typu inwestowaniu może być prawdziwie dochodowa. Aktualnie kurs bitcoina stoi na poziomie około 6 tysięcy dolarów. Kilka lat temu cena była o wiele wyższa, jednak spadła do dzisiejszej wartości. Już przez kilka miesięcy nie ma bardzo znaczących zmian.

Bitcoin ma swoje wady i zalety. Jego wahania powodują, że trudno przewidzieć co się stanie z nim w przyszłości. Wiele może zależeć od zainteresowania tym tematem ludzi. Być może sprawdzi się scenariusz, że bitcoin będzie legalną walutą odporną na inflację, a być może niedługo przestanie istnieć. W celu poznania odpowiedzi trzeba jeszcze poczekać.

Bitcoin – gdzie kupić?

Bitcoina można kupić na każdej giełdzie kryptowalut, ale warto korzystać z tych najlepszych takich jak:

1. Bitbay

2. Botmarket

3. Bitmarket24

4. Coinroom

5. Coinbase

6. Bitstamp

7. Kraken

I na wielu innych giełdach krytpowalut – pełny ranking znajdziesz na tej podstronie

Kupuj kryptowaluty na giełdzie nr 1 w Polsce - BITBAY
Załóż konto i zacznij inwestować w kryptowaluty

Bitcoin – kurs / wykres / notowania

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.