Legia Warszawa była pierwszym polskim klubem piłkarskim, który wszedł na rynek kryptowalut. Dwukrotny uczestnik fazy grupowej elitarnej Champions League zakomunikował, że podjął współpracę z firmą Chiliz oraz z platformą Socios.com, co zaowocowało wyemitowaniem tokenów dla kibiców.

Czy kryptowaluty wśród polskich klubów piłkarskich się przyjmą?

Początkowo, kryptowaluty miały być jedynie ulotną modą. Okazało się jednak, że bitcoinem zainteresowały się czołowe polskie kluby na czele z mającą europejskie aspiracje Legią. Podczas premiery, Legia Warszawa na tokenach zarobiła 2 miliony złotych w przeciągu 13 minut, może nie jest to oszałamiająca suma w świetle tego co zarabiają czołowe kluby Europy, jednak kwota ta pozwala mocniej zainwestować w szkolenie młodzieży bądź też daje możliwość zakontraktowania solidnego zawodnika. Należy pamiętać, że kwota ta została zarobiona w niecały kwadrans, więc dla polskiego zespołu jest to rzeczywiście niebagatelna sprawa. Co więcej, stołeczny klub wypuścił NFT na Binance.

Kolekcja na Mistrzostwo Polski

Kolekcja powstała, by uczcić zdobycie mistrzostwa kraju w sezonie 2020/21. Dla 'Wojskowych’ nie była to byle jaka sprawa, gdyż należy pamiętać, że właśnie w 2021r. klub świętował 105 urodziny. Przy okazji należy zaznaczyć, że blockhain ethereum zapewnia bezpieczny zapis oraz daje możliwość przypisania do tkoenu konkretnego dobra. Należy pamiętać bowiem, że NFT to nie są jedynie kolorowe obrazki, tylko przede wszystkim wirtualny podpis, który powoduje, że stają się one certyfikowaną własnością intelektualną. Twórcy mogą więc pozbyć się obaw, gdyż wartość ich dzieł pozostanie niezmieniona, z pewnością nie ulegnie zmniejszeniu, w wyniku łatwości skopiowania.

Zastanawiając się nad tym, czym jest ethereum należy wiedzieć, że jest to kryptowaluta obsługiwana przez bukmacherów. Choć w Polsce nie ma jeszcze regulacji dot. gry u bukmacherów przy użyciu ethereum, litecoin, bitcoin oraz innych kryptowalut obsługiwanych przez operatorów zakładów wzajemnych, np. w Szwajcari kibice derby Zurychu, Grasshoppers vs. FC Zurich, jak też wszystkie inne spotkania obstawią kryptowalutami.

Czy polscy typerzy zagrają za kryptowaluty w zakładach bukmacherskich?

W wielu państwach Europy Zachodniej oraz szerzej, na świecie można zawierać zakłady za pomocą kryptowalut. Na chwilę obecną, w Polsce nie istnieje możliwość zawierania zakładów przy pomocy BTC, jednak należy wiedzieć, że czołowi legalni bukmacherzy czekają jedynie na stosowne rozporządzenie, brakuje jedynie zielonego światła, by właśnie w ten sposób móc przyjmować kupony. Należy wiedzieć, że kupowanie, posiadanie oraz sprzedawanie kryptowalut w świetle polskiego ustawodawstwa jest jak najbardziej legalne. Pewnym problemem, który należy skutecznie rozwiązać jest stworzenie regulacji prawnych, które umożliwiłyby istnienie legalnych zakładów bukmacherskich z BTC.

Typerzy którzy zawierają zakłady w Polsce póki co muszą zadowolić się możliwością zawierania typów na wysokość oraz jaki trend spotka BTC w najbliższym czasie. Trudno jednoznacznie stwierdzić, kiedy polscy typerzy obstawia kupony płacąc BTC, z pewnością jesteśmy w o wiele lepszej sytuacji niż Tajlandia oraz Wenezuela, gdzie ta wirtualna waluta jest całkowicie nielegalna, jednakże dużo nam jeszcze brakuje do naszych zachodnich sąsiadów, gdyż w Niemczech, BTC stanowi pełnoprawną walutę do przeprowadzania transakcji prywatnych, w Szwajcarii natomiast przy użyciu BTC można opłacić podatki.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.