Choć historia kryptowalut rozpoczyna się od autorskiego pomysłu Davida Chauma, który opracował algorytm płatności w 1983 roku, to dopiero w 2008 roku wszedł on rynek i jest do dziś. Wiersze kodu zapewniały anonimowość płacącemu, lecz nie spotkał się on z aprobatą publiki.

Aż do roku 2010, gdzie dokonano pierwszej płatności w ten sposób i dokonał tego Bitcoin, stając się pierwszym dostawcą kryptowaluty na świecie. Dzisiaj wiele osób nie wyobraża sobie zakupów w tradycyjny sposób. Gdzie kupować kryptowaluty? Sprawdziliśmy przykładowe strony z tak zwanymi giełdami kryptowalut.

Gdzie kupować kryptowaluty?

BitBay – jedna z największych giełd kryptowalut działająca w Polsce, przez co zapewnia zakup danej ilości kryptowaluty w PLN. Jest to dobre rozwiązanie dla polskich posiadaczy kryptowalu, ponieważ nie muszą ponosić dodatkowego kosztu za przewalutowanie, podczas dokonywania transakcji na zagranicznych giełdach. Charakteryzuje się on szybkością zakupów oraz swobodnie pozwala wejść i wyjść z rynku kryptowalut. Dlatego jest to opcja polecana dla początkujących posiadaczy kryptowalut.

Zainwestuj w Kryptowaluty na najpopularniejszej Giełdzie w Polsce
Załóż konto i zacznij inwestować!

Coinbase – jeden z nielicznych serwisów do handlu kryptowalutami, w których nie trzeba dokonywać przelewów międzynarodowych, tylko wystarczy posiadanie karty kredytowej. Interfejs został stworzony pod użytkowników, którzy nie są obeznani z rynkiem kryptowalut, więc jest on prosty, a w dodatku charakteryzuje się wysokim stopniem weryfikacji transakcji i jej szybkości.

Binance – jest to azjatycka giełda, więc możemy na niej spotkać szeroki wachlarz kryptowalut, które nie są dostępne na innych giełdach, jak np: Chain Link, Gas, czy Walton Coin. Zapewnia szybką możliwość handlu, gdzie do rozpoczęcia działania na rynku, potrzebny jest adres e-mail i również działa bardzo szybko, podobnie jak dwie powyższe giełdy. Jednak, w stosunku do nich, na Binance znajdziemy kryptowaluty, które dopiero wchodzą na rynek, zatem biznesmani zakąsają rękawy, żeby zakupić nowe kryptowaluty, jako pierwsi.

Możliwości kupienia kryptowalut są szerokie. Nie wymieniliśmy wszystkich możliwości, ponieważ jest ich dużo i każda z nich ma woje własne zasady nabywania i sprzedawania kryptowaluty. Jednakże należy pamiętać, że ten rynek nadal się rozwija, więc zmiany zachodzą w nim szybko i szeroko.

Dlatego potrzebna jest ciągła jego analiza i nie wyciąganie pochopnych wniosków na przeczucie. Na pewno jest to rynek, który ma przyszłość i na którym możemy ulokować swoje oszczędności, lecz jest to też niebezpieczny rynek, gdzie za każdą błędną decyzję przyjdzie nam sporo zapłacić.

Wiesz już gdzie kupować kryptowaluty – jeśli jesteś zdecydowany na zakup kryptowaluty, to życzymy szerokich podbojów i wysokich profitów.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.