Duża część osób słyszała mniejsze, czy większe wzmianki o kryptowalutach. Ten pieniądz przyszłości, jak niektórzy go określają, wzbudza od dawna spore zainteresowanie i liczne emocje wśród ludzi. Czym jednak są kryptowaluty i jak zacząć umiejętnie w nie inwestować?

Czym są kryptowaluty?

Kryptowaluty są pieniądzem wirtualnym, który istnieje jedynie w formie cyfrowej. Można za nie spokojnie kupować rzeczy w sklepach, gdyż mają swoją wartość, ale należy zwrócić uwagę czy w danym sklepie istnieje taka możliwość płatności. Działanie kryptowalut oparte jest na tzw. blockchainie, czyli łańcuchu bloków, który funkcjonuje na zasadzie publicznego rejestru transakcji. System jest aktualizowany regularnie przez rozległą sieć komputerów, a za przeprowadzone obliczenia otrzymywane są kryptowaluty.

Kupuj kryptowaluty na giełdzie nr 1 w Polsce - BITBAY
Załóż konto i zacznij inwestować w kryptowaluty

Jak inwestować w kryptowaluty?

Rynek kryptowalut można uznać za dosyć ryzykowny dla potencjalnych inwestorów. Wynika to z jego specyfiki oraz braku odpowiednich regulacji prawnych. W jaki zatem sposób najlepiej jest inwestować w kryptowaluty? Oto kilka wskazówek, które mogą się okazać przydatne:

– Pierwsza zasada: Inwestuj tyle, na ile możesz sobie pozwolić – Inwestując w cokolwiek, a zwłaszcza w kryptowaluty, przeznaczaj na ten cel, tylko taką sumę pieniędzy, jaką możesz potencjalnie stracić.

– Druga zasada: Zdobądź, jak największą wiedzę na temat kryptowalut  – Przed dokonaniem inwestycji w daną kryptowalutę, warto jest zdobyć jak najwięcej informacji na jej temat. Pozwoli to na późniejszą chłodną ocenę jej potencjału finansowego i zminimalizuje ryzyko utraty naszej gotówki.

– Trzecia zasada: Miej przygotowany plan działania – Działanie pod wpływem emocji zazwyczaj nie przynosi ze sobą pożądanych rezultatów, dlatego lepiej jest przygotować wcześniej dokładny plan działania, który uwzględnia poziomy cenowe, potencjalny zysk itd.

– Czwarta zasada: Postaraj się nie trzymać swoich środków na giełdzie – Wynika to z faktu, że w każdym momencie właściciel giełdy może zablokować nam możliwość wypłaty środków.

– Piąta zasada: Bądź ostrożny z inwestowanie w ICO – ICO, czyli skrót od ”initial coin offering”, są nastawione na wyłudzanie pieniędzy od potencjalnych inwestorów, aby następnie zrezygnować z dalszego rozwoju. Skutkiem tego jest utrata całej swojej wartości przez kryptowalutę.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.