Rynek kryptowalut jest stosunkowo młody. Inwestorzy, którzy uwierzyli w moc wirtualnej waluty, mogą pochwalić się teraz imponującymi wynikami. Powstaje coraz więcej kryptowalut i coraz częściej zadawanym pytaniem jest to jak kupić kryptowalutę i gdzie jest to możliwe.

Popularność przerosła najśmielsze oczekiwania. Mimo iż największe wzrosty są już zapewne za nami, nadal warto zainteresować się nabyciem kryptowalut. Jak się więc do tego zabrać i gdzie te kryptowaluty nabyć?

Jak kupić kryptowalutę?

Pierwszym krokiem jest założenie konta na jednej z giełd.

Mamy do wyboru kilka giełd. Warto zapoznać się z kilkoma, zanim wybierzemy tę, z której chcemy korzystać. Jednym z najważniejszych kryteriów, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze, jest szybkość transakcji. Warto więc przejrzeć fora internetowe, na których użytkownicy danych giełd, dzielą się swoimi opiniami.

Zainwestuj w Kryptowaluty na najpopularniejszej Giełdzie w Polsce
Załóż konto i zacznij inwestować!

Kolejny krok to założenie konta

Nie ma tu wielkiej filozofii. Podajemy wszystkie niezbędne dane o które prosi nas system. Warto podać tu swój numer telefonu, będzie to dla nas dodatkowym zabezpieczeniem. Po dokonaniu transakcji, otrzymamy smsa z kodem, który należy wpisać do systemu, aby potwierdzić transakcje. Pamiętajmy, że zabezpieczeń nigdy za wiele. Warto więc sprawdzić, czy giełda, którą wybraliśmy posiada takie zabezpieczenie.

Załącz dokument/ podaj numer konta

Teraz musimy załączyć wymagane dokumenty. Aby swobodnie móc kupować/sprzedawać kryptowaluty, musimy załączyć skany dowodu/paszportu. Następnie podaj swój numer konta do rozliczeń, bądź numer karty kredytowej. Wszystkie te czynności są dość oczywiste. Bez problemu każdy system pokieruje nas przez te kroki.

Kupuj kryptowaluty i sprzedawaj

Jesteśmy już gotowi do pierwszej transakcji ! Wybieramy interesującą nas kryptowalutę, zaznaczamy opcję kup (buy) i podajemy kwotę, za jaką chcemy zakupić kryptowalutę. System najczęściej sam przeliczy nam ilość, która ma do nas trafić. I gotowe. Jesteśmy już szczęśliwymi posiadaczami kryptowaluty.

Mimo, iż kryptowaluty w niesłychanie szybkim tempie zyskały popularność, nadal są nowością i rynkiem rozwijającym się. Giełdy kryptowalut nie są więc doskonałe. Zazwyczaj na naszej giełdie będziemy mogli kupić tylko kilka rodzajów kryptowalut. Jeżeli będziemy chcieli zakupić mniej popularną kryptowalutę, będziemy zmuszeni do założenia konta na kolejnej giełdzie, zajmującej się wymianami kryptowalut.

Jeżeli jesteśmy zainteresowani zakupem Bitcoina – najpopularniejszej kryptowaluty, możemy to również zrobić, kupując je w kantorze stacjonarnym ( np. w Warszawie), musimy się jednak liczyć z tym, że zapłacimy za tę transakcję niemałą prowizję.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.