Kryptowaluta Cardano (ADA)

 Projekt kryptowaluty Cardano rozpoczął się 29 września 2017r. Cardano, to nic innego, jak zdecentralizowany publiczny projekt blockchain, jak również Cardano należy do walut z otwartym kodem źródłowym. To właśnie Cardano opracowuje platformę dla smartkontraktów, która ma na celu dostarczanie znacznie bardziej zaawansowanych funkcji, niż jakikolwiek tak opracowany protokół.

Cardano (ADA) – kryptowaluta

Cardano jest pierwszą na świecie platformą typu blockchain, która przeistoczyła się z filozofii naukowej i rozumowania wyciąganego z przeprowadzanych badań. Cała ekipa programistów obejmuje ekspertów, inżynierów oraz badaczy z całego świata. Platforma ta powstała, dzięki zastosowaniu nowoczesnych algorytmów, a udział w tym miały różne badania, jak i podejście naukowe.

Można już na pierwszy rzut oka zauważyć, że ta właśnie kryptowaluta została bardzo precyzyjnie dopracowana. Obejmuje ona szereg rozproszonych systemów, kryptografię, jak również rewelacyjnie zaprojektowane mechanizmy. Twórcy tej kryptowaluty przedstawiają ją, jako najlepiej skonstruowaną walutę. Warty zauważenia jest fakt, że przy tworzeniu tej kryptowaluty zastosowano specjalny kod Haskella, dzięki któremu możliwa jest bardzo wysoka wydajność przemysłowa, jak również elastyczność, które niezbędne są dla systemów o znaczeniu krytycznym.

Kupuj kryptowaluty na giełdzie nr 1 w Polsce - BITBAY
Załóż konto i zacznij inwestować w kryptowaluty

Cardano – opis, informacje, opinie

System ten zapewnia swoim użytkownikom także wiele innych korzyści dla systemów. Platforma ta w niezwykły sposób łączy ze sobą dwie warstwy sieci – kontrolną oraz transakcyjną. Warstwa kontrolna funkcjonuje w oparciu o smart contracs i jest ona stworzona tak, żeby móc np. wspierać zgodność z obowiązującymi normami (np. normami prawnymi), odczytywać tożsamości, jak również dawać możliwość dodania innego użytkownika na czarną listę. Natomiast warstwa transakcyjna będzie tutaj miała jednostkę rozliczeniową.

Cardano została stworzona tak, żeby była całkowicie zgodna z obowiązującym prawem, jak również zachowywać prywatność użytkowników, jest to możliwe dzięki zastosowanemu tutaj protokołowi projektu. Dzięki temu Cardano stanowi pierwszy projekt, który równoważy te wymagania, co do ochrony danych osobowych i stosowania się do regulacji prawnych, tym samym wprowadzając nowe podejście, co do kryptowalut.  Nie można również zapomnieć o tym, że chociaż platforma ta została bardzo dobrze skomponowana, to jednak zauważono konieczność jej ewoluowania i dostosowywania się do potrzeb, w związku z tym powstał system, który może być dualizowany poprzez tzw. soft forki.

Gdzie kupić kryptowalutę Cardano (ADA)?

Można ją kupić na giełdach, takich jak na przykład:

1. Binance

2. Huobi

3. Bittrex

4. Upbit

5. Gate.io

6. HitBTC

7. OTCBTC

8. Abucoins

Kupuj kryptowaluty na giełdzie nr 1 w Polsce - BITBAY
Załóż konto i zacznij inwestować w kryptowaluty

Zjawisko Miningu

Trzeba pamiętać o tym, że przy kryptowalucie, jaką jest Cardano nie występuje zjawisko miningu. Rozdano prawie 32 miliardy tokenów na ICO. Obecnie maksymalna ilość tokenów wynosi 45 miliardy, które będą emitowane przez proof-of-stake.

Rozwój Cardano

Bez wątpienia kryptowaluta ta będzie ewoluowała, a jej twórcy systematycznie pracują nad wieloma różnymi funkcjami, jakimi jak na przykład

1. Paper Wallets – czyli portfel papierowy, który zapewni bezpieczeństwo trzymania środków pieniężnych,

2. Light Client Support – usprawni działanie blockchainu Cardano,

3.Waller Backend – przeprogramowanie portfela, dzięki któremu będzie on działał płynniej,

4. Consensus Incentives and Fees – system nagród w Cardano, który będzie zachęcał każdego do tworzenia potrzebnej infrastruktury, w celu uruchomienia pełnych nudów, żeby całkowicie doszło do zabezpieczenia sieci.

Kupuj kryptowaluty na giełdzie nr 1 w Polsce - BITBAY
Załóż konto i zacznij inwestować w kryptowaluty

Kurs / Notowania / Cena Cardano

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.