Bitcoin od kilku lat jest bardzo popularną kryptowalutą. Prawdopodobnie już każdy o niej słyszał. Niedawno w mediach było podawanych dość sporo informacji na temat tej kryptowaluty z powody prób jej regulacji przez rządy wielu państw, w tym także przez polski rząd. Kryptowaluty od kliku lat działają na ludzką wyobraźnie, budzą ciekawość wielu ludzi i zachęcają do interesowania się nimi.

Bitcoin – zarabianie

Wartość bitcoina od pewnego czasu ustabilizowała się na poziomie około 6000 dolarów. Jeszcze jakiś czas temu zarzucano, że bitcoin jest niestabilny i na pewno upadnie. Na razie jednak trzyma się dość mocno na wysokim poziomie cenowym.

Jego ceny mają raczej trend wzrostowy. Bitcoin jest nadal popularny i jego znaczenie rośnie ze względu na innowacyjną technologię blockchain, na której jest oparty. Transakcje pry użyciu bitcoina są bezpieczne, osoby dokonujące płatności pozostają anonimowe. Co ważne nie ma żadnej instytucji ani rządu, które mogłyby wpłynąć na cenę tej waluty. Wszystko jest regulowane przez rynek.

Zainwestuj w Kryptowaluty na najpopularniejszej Giełdzie w Polsce
Załóż konto i zacznij inwestować!

Jak zarabiać na bitcoinie?

Istnieje mnóstwo metod, dzięki którym można zarobić na bitcoinie. Poniżej wymieniami kilka z bardziej popularnych sposobów.

  • Nowoczesne startupy, które związane są z kryptowalutami

Bitcoin, jak i reszta kryptowalut to młode technologie, które jeszcze można rozwijać. Potrzebują one nowoczesnych rozwiązań, infrastruktury informatycznej żeby mogły się rozwijać. Startupy, które powstają mogą być związane na przykład z systemami i aplikacjami płatniczymi, które są niezbędne w przypadku kryptowalut. Można próbować ułatwiać transakcje, zwiększać ich bezpieczeństwo oraz szybkość. Mogą zostać tworzone nowe giełdy, których bezpieczeństwo będzie większe, transakcje będą szybsze i łatwiejsze.

  • Inwestowanie w bitcoina

Jest to dość popularna metoda na zarabianie dzięki kryptowalutom. Bitcoin jest idealnym materiałem na spekulacje giełdowe, na których niektórzy mogą zarobić sporo pieniędzy. Zarabiać na giełdzie można wykorzystując krótkotrwałe wahania kryptowalut. Wiele osób zajmuje się tak zwanym tradingiem , który polega na dokonywaniu nawet kilkunastu, czy kilkudziesięciu małych transakcji każdego dnia. Można na tym zarobić. Można również zostać inwestorem długoterminowym, zakupić pewną ilość jednej z walut i liczyć, że w przyszłości jej cena wzrośnie. Wiele jest giełd, na których można handlować bitcoinem. Są również polskie giełdy

  • Kopanie bitcoina

To także dość popularna metoda na zarabianie na kryptowalutach. Dzięki koparkom można pozyskiwać nowe kryptowaluty i następnie je sprzedawać. Jednak ten sposób zarabiania aktualnie wymaga dość dużych początkowych inwestycji, przez co nie każdy się na niego decyduje.

Metod zarabiania jest oczywiście więcej. W artykule przytoczyliśmy jedynie kilka najbardziej popularnych. Warto mieć świadomość, że zarabianie na bitcoinie jest możliwe i to na wiele sposobów.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.