Od pewnego czasu w mediach, zwłaszcza w internecie pojawiło się wiele informacji na temat kryptowalut. Znane są one od wielu lat, jednak szerszy rozgłos zyskały zaledwie około roku temu, gdy ich cena rynkowa stała się wyjątkowo wysoka.

Bitcoin – co to?

Największą popularnością wśród kryptowalut cieszy się Bitcoin. Jest on również uważany za główną i najważniejszą z nich. Do niego odnosi się wszelkie porównania i analizy dokonywane na rynku kryptowalut. Bitcoin jest innowacyjną walutą, która istnieje jedynie w internecie. Jest ona zdecentralizowana, czyli znaczy to, że nie odbywa się jej emisja przy pomocy żadnej instytucji. Waluta ta jest niezależna od rządów, banków oraz innych instytucji. Dostęp do Bitcoina jest możliwy w każdym miejscu, gdzie występuje internet. Walutę tę można w każdej chwili wysłać w dowolne miejsce na Ziemi bez zaprzęgania do tego jakichkolwiek pośredników. Oznacza to, że nie ma żadnych drogich prowizji ani ograniczeń.

Zainwestuj w Kryptowaluty na najpopularniejszej Giełdzie w Polsce
Załóż konto i zacznij inwestować!

Bitcoin – czym jest bitcoin?

Bitcoin jest walutą, która działa w sieci P2P. Nie jest przez nikogo kontrolowana. Kod źródłowy waluty jest ogólnodostępny i każdy może go podejrzeć. Jakiekolwiek zmiany, które mają zostać dokonane w protokole bitcoina muszą zostać przegłosowane przez odpowiednią liczbę użytkowników.

Daje to poczucie bezpieczeństwa posiadaczom takiej waluty. Bitcoin jest „pieniądzem”, który oparty jest na kryptografii oraz matematyce. Nie da się tej waluty dodrukować, czy sfałszować. Jest najbezpieczniejszą z walut, które występują na świecie. Bitcoin, to waluta, która ma z góry ustaloną ilość.

Może powstać 21 milionów Bitcoinów i ani jednego więcej. Powoduje to, że Bitcoin jest odporny na inflację. Warto wiedzieć, że omawiana kryptowaluta zapewnia anonimowość stronom transakcji. Same transakcje są jawne, jednak osoby, które ich dokonują pozostają nieujawnione.

Jest to nowa, przełomowa technologia, która może zmienić rynek finansowy na całym świecie, a na pewno mocno w nim namieszać. Bitcoin spełnia wszystkie warunki, która określają pieniądz. Oznacza to, że można uznawać go za pieniądz.

Wartość Bitcoina jest ustalana wyłącznie przez wolny rynek. Nie wpływają na niego żadne instytucje, czy rządy, przez co jest to pieniądz niezależny. Między innymi tutaj tkwi jego siła. Sama wartość Bitcoina zależy od wielu czynników. Kluczowy wpływ na nią ma popularność Bitcoina w danym okresie czasu, jego użyteczność, a także trudność wydobycia.

Bitcoin jest ciekawą technologią, z którą warto się zapoznać. Dobrze jest być na czasie z wszelkimi nowościami, które są obiecujące. Być może w przyszłości kryptowaluty staną się podstawowym środkiem płatności i każdy będzie je posiadał.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.