W ostatnim czasie bardzo wiele mówi się na temat kryptowalut. Kryptowaluty to technologie oparte na systemie blockchain. Kryptowaluty są przeznaczone jako środki płatnicze. Są to elektroniczne pieniądze, które są niezależne od rządów, banków i innych instytucji.

Główną i najbardziej rozpoznawalną kryptowalutą jest bitcoin. Bitcoin posiada dość krótką historię. Pierwsza jego wersja powstała w 2009 roku. Pierwszą transakcję dokonano także w tym roku. Sama techonogia, na której oparty jest bitcoin także powstała w roku 2009. Mimo młodego wieku kryptowaluty dość szybko zyskały na popularności, szczególnie około dwóch lat temu gdy ich ceny, a zwłaszcza cena rynkowa bitcoina była zatrważająco wysoka. Aktualnie kurs nieco spadł, jednak nadal utrzymuje się na dość wysokim poziomie. Osoby, które w odpowiednim czasie zainwestowały w bitcoina teraz mogą być milionerami.

Zainwestuj w Kryptowaluty na najpopularniejszej Giełdzie w Polsce
Załóż konto i zacznij inwestować!

Gdzie trzymać bitcoiny?

Posiadanie kryptowalut wiąże się z pewnym ryzykiem ich straty. Dlatego dobre jest znać sposoby na ich bezpieczne przechowywanie. Aktualnie Bitcoin oraz inne kryptowaluty to jedne z najbezpieczniejszych środków płatności na świecie. Jednak mimo to mogą się zdarzyć osoby, które będą próbowały na różny sposób skraść nieswoje kryptowaluty. Dlatego dobrze jest mieć tak zwany portfel cyfrowy.

Wybierając jeden z wielu dostępnych portfeli cyfrowych należy odpowiedzieć sobie na dwa podstawowe pytania:

– czy chcemy korzystać  z bitcoina na naszym komputerze, na naszym telefonie, czy też z dowolnego komputera na świecie?

– czy w naszym cyfrowym  portfelu będziemy deponować duże ilości kryptowalut i jakiego bezpieczeństwa oczekujemy?

Poziom bezpieczeństwa w przypadku portfeli cyfrowych zależy przede wszystkim od bezpieczeństwa naszego komputera, czy telefonu. Same portfele nie mają raczej wad i chronią kryptowaluty skutecznie.

Poza portfelami dostępnymi w internecie (online) dobrym sposobem na przechowywanie dużej ilości bitcoinów na dłuższy czas będą portfele offline. Nie wymagają one połączenia z internetem. Można stosować między innymi portfele sprzętowe w postaci klucza USB. Można z nich korzystać na dowolnym komputerze.

Jeżeli nie chcemy przechowywać dużej ilości kryptowalut, powinien nam wystarczyć zwykły portfel online, których jest sporo do wyboru. Pamiętajmy jeszcze, że nasze kryptowaluty nie powinny być przechowywane na giełdach, poprzez które handlujemy. Warto unikać też portfeli przeglądarkowych, których bezpieczeństwo może być wątpliwe. Dobrze jest również wszelkie płatności przy pomocy bitcoina dokonywać z własnego portfela a nie z giełdy.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.