Bitcoin jest nową walutą, stworzoną w 2009 roku przez nieznaną osobę, używającą pseudonimu Satoshi Nakamato. Jeżeli nie wiesz gdzie inwestować bitcoiny to ten artykuł jest dla Ciebie!

Transakcje dokonywane są bez pośredników, czyli bez banków. Można ją wykorzystywać do rezerwacji hotelu na Expadia, kupowania mebli na Overstock i gier na konsolę Xbox.

Gdzie inwestować bitcoiny?

Ale większość osób wybiera tę walutę, aby się wzbogacić. Cena bitcoin znacząco wzrosła w 2017 roku. Można je wykorzystywać anonimowo do kupowania towarów. Ponadto płatności międzynarodowe są łatwe i tanie, ponieważ bitcoiny nie są powiązane z żadnym krajem i nie podlegają regulacjom. Małe firmy mogą być nimi zainteresowane, ponieważ nie ponoszą opłat, w przeciwieństwie do kart kredytowych. Niektórzy po prostu traktują bitcoin jako inwestycję, mając nadzieję, że zyskają na wartości.

Zainwestuj w Kryptowaluty na najpopularniejszej Giełdzie w Polsce
Załóż konto i zacznij inwestować!

Coinbase

Jeśli dopiero zapoznajemy się z kryptowalutami i Bitcoinem, możemy zacząć właśnie od tej strony. Jeśli chcemy handlować kryptowalutami, będziemy potrzebować platformy, na której będziemy mogli ją wymieniać i pośrednika do komunikacji w sieci handlowców.

Większość z nas nie ma technologicznych predyspozycji ani środków do bezpośredniego wydobywania bitcoinów ani umiejętności komunikacji lub możliwości przechowywania cyfrowych walut i aktywów. Wtedy idealnym wyborem będzie Coinbase.

Coinbase PRO (dawniej GDAX)

Jeśli czujemy się komfortowo na Coinbase i szukamy czegoś bardziej zaawansowanego, z większymi opcjami inwestycyjnymi i możliwościami, warto przestawić się na Coinbase PRO. Platforma przeznaczona jest dla bardziej bardziej zaawansowanych i aktywnych handlowców kryptograficznych. Przejście z Coinbase do Coinbase PRo jest dość łatwe.

Coinbase pozwala kupić kryptowalutę za dolary, sprzedawać kryptowaluty za dolary. Opcje Coinbase PRO są bardziej zróżnicowane. To podoba się wielu użytkownikom. Coinbase PRO rozszerza podstawowe funkcje. Oferuje opcje dokonywania zamówień rynkowych, ograniczania zamówień i zatrzymywania zamówień, transakcji kupowania i sprzedawania.

Zamiast handlować wyłącznie dolarami na dane kryptowaluty, Coinbase PRO pozwala użytkownikom handlować między różnymi kryptowalutami i dowolnych walutach. Podobnie jak Bitcoin, kryptowaluty, dostępne do handlu na Coinbase PRO to Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin i Ether.

Ponadto oferuje znacznie głębszą analizę ruchów cen na każdym z tych rynków, dając użytkownikom dostęp do najdrobniejszego portfela zamówień i historii handlu. Coinbase PRO i Coinbase współpracują ze sobą dość płynnie, więc przechowywanie zasobów będzie łatwe zarówno w Coinbase PRO, jak i Coinbase.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.