Aby kupić bitcoiny trzeba wybrać odpowiedni sposób. Bitcoiny można kupić w zależności od preferencji w kantorze, lub na giełdzie. Można to też zrobić w punkcie stacjonarnym.

Gdzie kupić bitcoina?

Istnieją stacjonarne i godne zaufania kantory, gdzie bitcoiny można kupić za gotówkę. W niektórych miejscach na świecie można też znaleźć bitcoinowe bankomaty, te jednak mają ograniczenia ilości kupowanych bitmonet, oraz doliczają wysoką prowizję, więc nie warto tego robić. Zakup bitcoinów w kantorze, albo bankomacie cechuje się jednak większą anonimowością.

Najbardziej zaufanymi i popularnymi metodami handlu bitcoinami jest skorzystanie z giełdy(niestety trzeba się zajerestrować), albo kantoru online (bez rejestracji). Najbardziej znane polskie kantory to bitcantor, bitcan.pl i inpay.pl. Najpopularniejszą giełdą kryptowalut jest natomiast Bitbay.

Zainwestuj w Kryptowaluty na najpopularniejszej Giełdzie w Polsce
Załóż konto i zacznij inwestować!

Zakup Bitcoinów na giełdzie

Na giełdach konieczna jest rejestracja, lecz dają one dużo większe możliwości. Najważniejszą cechą i zaletą jest jednak cena, na giełdzie BitCoiny lub inne kupimy i sprzedamy najtaniej.

W Polsce działa już około piętnastu giełd, najbardziej znanymi są:

Kupowanie na giełdach kryptowalut (BitBay, BitMarket)

Listę giełd można znaleźć na stronie https://bitcoincharts.com/markets/. Bitcoinami można handlować na dużych rynkach poza naszym krajem takich jak Bitstamp, GDAX i WEX.

Szacuje się, że w Polsce około 75% handlu bitcoinem ma miejsce na giełdzie „BitBay”. Giełda niedawno zmieniła swój wygląd, jest bardzo intuicyjna. Można nauczyć się korzystać z tej giełdy przez kilka poradników wideo.

Giełda ma swój stacjonarny oddział w Katowicach, oraz sprawny support telefoniczny i mailowy. Po zalogowaniu widoczny jest także chat, gdzie można poprosić konsultanta o pomoc.

Handel na giełdzie BitBay

Jak zacząć korzystać z giełdy? Wystarczą cztery krótkie kroki:

  • Założenie konta
  • Weryfikacja (nie jest wymagana)
  • Zasilenie konta
  • Zakup bitcoinów

Zainwestuj w Kryptowaluty na najpopularniejszej Giełdzie w Polsce
Załóż konto i zacznij inwestować!

Rejestracja w Bitbay

Rejestracja na giełdzie nie różni się niczym od założenia konta w każdym innym serwisie internetowym. Na początku trzeba wejść na stronę naszą stronę „Bitbay.net” oraz podać adres e-mail na który po krótkiej chwilce  otrzymamy wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Po kliknięciu w link na mailu należy wybrać nazwę użytkownika, oraz wybrać prywatne hasło oraz PIN (potrzebny do kontaktu z BitBay). Należy pamiętać, że takie samo hasło nie powinno być takie same w żadnym innym serwisie! W kolejnym kroku wybieramy swoje obywatelstwo i domyślną walutę.

Według niektórych handel się, opłaca lecz nie wszystkim to wychodzi i tracą na tym pieniądze, więc trzeba się zastanowić zanim zaczniemy handlować.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.