Płacenie za pomocą Bitcoin pozwala na łatwy, bezpieczny i prywatny sposób wysłania płatności bez pośredników ani banków. Bitcoin to waluta internetowa, która używa bezpiecznych linii kodu, aby zapewnić, że nie można nimi manipulować w taki sposób, w jaki banki manipulują twardą walutą. Doprowadziło to do bezpłatnej i zdecentralizowanej waluty dostępnej dla każdego, kto ma dostęp do Internetu.

Jak płacić Bitcoinami?

1. Otwórz portfel Bitcoin

Aby zacząć używać Bitcoinów jako metody płatności, musisz mieć portfel Bitcoin. Za pomocą portfela Bitcoin możesz odbierać Bitcoin, płacić, przechowywać Bitcoin oraz wysyłać Bitcoin do innych.  Dostępnych jest kilka wysokiej jakości mobilnych, stacjonarnych i hybrydowych portfeli np. portfel mobilny, taki jak Airbitz (iPhone, Android), CoPay (iPhone, Android) lub Mycelium (Android). Portfel Bitcoin to sposób na łatwe zarządzanie Bitcoinami, dając użytkownikowi przyjazny interfejs do kupowania, wysyłania i odbierania.

Zainwestuj w Kryptowaluty na najpopularniejszej Giełdzie w Polsce
Załóż konto i zacznij inwestować!

2. Zdobądź trochę Bitcoin

Po skonfigurowaniu portfela będziesz musiał mieć w nim trochę Bitcoinów. Nabywaj Bitcoiny od znajomego, jako zapłatę za towar lub usługę lub kup Bitcoiny z jednej z wielu giełd. Oto kilka katalogów handlowców Bitcoin: Airbitz – możesz znaleźć sprzedawców przyjaznych Bitcoinom w Twojej okolicy i online; Otwarty bazar – zdecentralizowany rynek; Coinmap – znajdziesz przyjaznych kupców Bitcoin w Twojej okolicy. Jedną z najlepszych rzeczy przy kupowaniu za pomocą Bitcoin jest usługa wirtualnej sieci prywatnej (VPN), aby zapewnić bezpieczny, prywatny ruch internetowy.

3. Płać za pomocą Bitcoin

Teraz, gdy masz trochę Bitcoinów w swoim portfelu, jesteś gotowy je wydać!  Bitcoiny można wykorzystać do kupienia wszystkiego, co tylko chcesz. Usługi dentystyczne, nowy samochód, podróże, a nawet luksusowe nieruchomości. Jednym z częstych zastosowań Bitcoin jest dokonywanie zakupów online. Istnieją setki sklepów internetowych i sklepów akceptujących Bitcoin. Za pomocą wyszukiwarki takiej jak Spendabit możesz przeszukiwać miliony produktów dostępnych do kupienia za pomocą bitcoinów.

Jeśli masz lokalnie zainstalowany program / wtyczkę do portfela Bitcoin, możesz kliknąć przycisk „Zapłać za pomocą Bitcoin„, który pozwoli ci płacić przez ten portfel. Jeśli masz portfel Bitcoin na telefonie komórkowym, możesz zeskanować kod QR znajdujący się na stronie, aby zrobić to samo na swoim telefonie. Płatność Bitcoin jest ważna tylko przez 15 minut. Wynika to z kursu wymiany między Bitcoinem a jakimkolwiek innym.

Bardzo ważne jest również, aby zapłacić odpowiednią kwotę pieniędzy. Jeśli masz inne pytania związane z produktem, dostawą itp. po dokonaniu płatności, skontaktuj się z osobą/ sklepem, u którego kupujesz. Istnieje również wiele lokalnych firm, takich jak kawiarnie i restauracje, które akceptują Bitcoin. Możesz użyć Coinmap.org, aby przeglądać tysiące firm na całym świecie.

Płacenie bitcoinami

Możesz także nabyć kartę debetową Bitcoin. Karty debetowe Crypto mogą funkcjonować na kilka różnych sposobów, ale większość z nich wykorzystuje protokół, który zamienia twoje krypto na walutę pieniężną w momencie, gdy przesuniesz kartę. Zapłacisz niewielką opłatę manipulacyjną za transakcję, ale w przypadku większości kart jest ona o wiele niższa od kwoty, którą pobierałaby Coinbase.

Sprzedawca otrzymuje tylko płatną walutę, więc możesz użyć swojej karty debetowej kryptograficznej w każdym sklepie akceptującym karty kredytowe, takie jak Visa. Dzięki temu karty debetowe kryptograficzne doskonale nadają się do opłacania rachunków. Możesz nawet podpisać swoją kartę za automatyczne płatności za rachunki, tak jak tradycyjna karta kredytowa lub debetowa.

Nie brakuje usług, które pozwalają płacić rachunki bezpośrednio za pomocą Bitcoin i nowych platform z jeszcze bardziej innowacyjnymi koncepcjami, które pojawiają się codziennie na rynku.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.