Jest kilka możliwości sprzedaży Bitcoinów, najważniejsze jest to, aby na nich zyskać, a nie tracić, więc można naprzemiennie korzystać z poniższych metod, tak abyśmy zyskali na sprzedaży. Warto również pamiętać, że kurs kryptowalut jest ruchomy, więc czasem lepiej przeczekać trochę czasu, aby następnie mieć lepszą możliwość zysku.

Gdzie sprzedać Bitcoina?

Oto kilka miejsc gdzie można sprzedać Bitcoiny:

Online

Jedną z opcji jest przelanie pieniędzy na InPay.pl , jest to łatwa i szybka opcja, wystarczy wybrać przycisk „płać bitcoinami”, który znajdziemy w bloku „sprzedaj bitcoiny„, na stronie krok po kroku jest przedstawione jak dokonać transakcji. Ciekawą stroną jest również Kantor bitcoin, na którym w prosty i opłacalny sposób możemy wymienić kryptowaluty. Bardzo szybko możemy dokonać transakcji na stronie bitXpress, strona automatycznie pokazuje kurs, w miejscu gdzie chcemy sprzedać bądź kupić Bitcoiny.

Zainwestuj w Kryptowaluty na najpopularniejszej Giełdzie w Polsce
Załóż konto i zacznij inwestować!

Kantor

Kolejną opcją jest wymiana Bitcoinów w kantorach, niestety nie wszystkie kantory są otwarte na wymianę kryptowalut, a sprzedaż Bitcoinów podlega transakcji złożonej, przez co trzeba się liczyć z niższym kursem, czyli niższymi zarobkami. Jeśli jednak zdecydujemy się na ten typ transakcji należy pamiętać, że do wymian kryptowalut dużo chętniejsze są kantory w większych miastach.

Indywidualna sprzedaż

Trzecią i najszybszą opcją jest sprzedaż Bitcoinów klientom indywidualnym, których można znaleźć na różnych forach powiązanych z kryptowalutami. Jest to wygodna sprzedaż, ponieważ nie musimy trzymać się stricte kursu Bitcoinów, a sami możemy zadecydować za jaką cenę zostaną sprzedane, niestety trzeba się liczyć z ryzykiem transakcji, więc o kwestie bezpieczeństwa należy zadbać samodzielnie.

Najpopularniejszą formą sprzedaży Bitcoinów jest sprzedaż online, gdyż w szybki i prosty sposób możemy tego dokonać, jednocześnie nie martwiąc się o problemy, które mogą wynikać w indywidualnej sprzedaży. Oczywistym jest fakt, że sprzedaż bezpośrednio z drugą osobą jest dużo bardziej korzystna cenowo, lecz pamiętając o tym, że możemy zostać oszukani warto wybrać nieco mniej opłacalną wersję online, na pewnych stronach zamiast ryzykować utratę paru cennych Bitcoinów.

Należy pamiętać, że jeśli kursy nam nie odpowiadają przez dłuższy czas, bądź obawiamy się zamienić kryptowaluty na prawdziwe pieniądze zawsze jest możliwość kupienia czegoś za Bitcoiny, choćby sprzętów elektrycznych, lub pobytu w hotelu, ten sposób jest również dla nas pewny i bezpieczny, a możemy zyskać coś pożytecznego dla nas, bądź naszych bliskich.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.