Bitcoin jest walutą cyfrową, jednak jako nośnik wartości jest też przeliczany na waluty fiducjarne. Krótko mówiąc, każdy BTC ma swoją wartość określoną w dolarach, czy też złotówkach. Na ten moment jednak, to tradycyjne pieniądze są podstawowym środkiem wymiany towaru.

Gdzie wypłacić Bitcoiny?

Z tego względu zastanówmy się, w jaki sposób sprawić, by nasz majątek w formie kodu cyfrowego, znalazł się w portfelu w postaci banknotów PLN. Sposobów na to jest kilka.

Zainwestuj w Kryptowaluty na najpopularniejszej Giełdzie w Polsce
Załóż konto i zacznij inwestować!

Wypłata za pomocą giełdy

Na giełdzie nie tylko kupimy BTC za złotówki/dolary, lecz również sprzedamy kryptowalutę. Cena, którą można za nią uzyskać jest często zależna od cierpliwości nabywcy. Istnieją opcje sprzedaży błyskawicznej, jednak trzeba się liczyć z tym, że w takim przypadku cena będzie dla nas mniej korzystna. Lepszym finansowo rozwiązaniem, jest proponowanie własnej ceny, oczekując aż znajdzie się osoba chętna na kupno za daną kwotę. Nic nam jednak z naszych pieniędzy, jeśli pozostaną one na naszym koncie giełdowym. By kwota została przelana na konto bankowe, należy w systemie giełdy zlecić przelew, a następnie poczekać przez okres, który dany operator giełdowy deklaruje. Nie powinno być problemy z otrzymaniem sumy na konto bankowe.

Wypłata z bankomatu

Dla wielu najwygodniejsza forma wypłaty gotówki, również najszybsza. Sposobów na to jest kilka. W zdecydowanej większości przypadków będziemy potrzebowali telefonu, lub aplikacji. Na rynku funkcjonują pośrednicy, zajmujący się tym tematem. Są to między innymi Bitcantor, Skycash, czy też Halcash.

Konto walutowe

To opcja korzystna przy dużych kwotach. Nie wszystkie banki oferują taką opcję, należy się wcześniej upewnić. Bardzo często korzystniej wymienić Bitcoina na inną walutę niż złotówka, z powodu różnic w kursach. Często tę opcję stosują ludzie zajmujący się biznesem, jak również osoby nastawione na inwestowanie.

Jak wypłacić Bitcoiny?

Wymiana bezpośrednia z innymi ludźmi

W internecie bez problemu można znaleźć ogłoszenia osób, które chcą kupić, lub sprzedać daną walutę. Można skorzystać na przykład z serwisu localbitcoins.com. Zazwyczaj oferowane są przelewy przez PayPal, Payza, SEPA, czy też Western Union. Możliwe są również przelewy międzynarodowe. Możliwe są również zasilenia kart podarunkowych. Oczywiście transakcje na takich portalach mogą odbywać się tylko między zarejestrowanymi użytkownikami, by zminimalizować ryzyko oszustwa.

Karty debetowe

Dynamicznie rozwijający się sposób. Zasilając naszą kartę debetową, możemy płacić nią w niezliczonej ilości miejsc. Wymaga jednak podania bardzo dużej ilości danych osobowych, jednak dla wielu osób nie jest to problemem.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.