Nie się się ukryć, że kryptowaluty są coraz popularniejsze nie tylko w kontekście inwestowania w nowe technologie, ale też po prostu jako środek płatności. Coraz więcej firm akcpetuje płatności choćby najpopularniejszą kryptowalutą jaką jest BitCoin. Jednakże, aby zarządzać posiadanymi przez siebie walutami czy też dokonywać transakcji sprzedaży i zakupu potrzebny jest wirtualny portfel. Jeden z takich portfeli oferuje giełda BitBay.

W takim portfelu można nie tylko przechowywać wirtualne waluty, ale też nimi handlować, wypłacać je czy przesyłać w ramach opłacenia transakcji. W portfelu BitBay można bezpośrednio kupować takie kryptowaluty jak: Lisk, LiteCoin, Ethereum czy BitCoin. A do tego takie transakcje można opłacać tradycyjnym przelewem bankowym w złotówkach. Można powiedzieć, że BitBay to największa w Polsce giełda kryptowalut, która umożliwia łatwe zakupy i przechowywanie środków w jednym portfelu.

Zainwestuj w Kryptowaluty na najpopularniejszej Giełdzie w Polsce
Załóż konto i zacznij inwestować!

Bitbay – jak kupować?

Kupowanie kryptowalut wbrew pozorom nie jest skomplikowane. Trzeba tylko ściśle trzymać się instrukcji i wykonywać je krok po kroku, aż zapamiętamy co robić i kolejne transakcje będzie można już wykonywać niemalże automatycznie. Jednak omówmy jak krok po kroku kupować na BitBay przy użyciu dostępnego tam portfela.

Zanim dokonamy jakiejkolwiek akcji najpierw trzeba się zalogować. Potem można przejść do zakładki „Portfel” kolejno wybieramy walutę jaką chcemy kupić. Na BitBay zakup kolejnej waluty można opłacić nie tylko w złotówkach, ale też w dolarach amerykańskich czy euro. Jeśli w wirtualnym portfelu nie mamy żadnych środków warto najpierw na wskazany numer konta zrobić przelew środków o wskazanym tytule przelewu. Środki księgowane są minimum trzy razy dziennie.

Środki na koncie potrzebne są dokonania dalszych transakcji. Mając środki w portfelu można od razu kupić BitCoin albo Litecoin. Wystarczy wejść w zakładkę „Giełda”, a potem skorzystać z opcji „Szybka transakcja”. W tej opcji wpisujemy kwotę lub ilość kryptowaluty jaką chcemy kupić. System automatycznie wybiera najlepsze dostępne na giełdzie oferty. Akceptujemy tę najbardziej opłacalną.

Po ukończonej transakcji kupna środki np. BitCoin pojawią się na koncie, w portfelu BitBay. Tymi zakupionymi środkami można już dowolnie dysponować i przeznaczyć je na kolejne transakcje zakupu, albo wykorzystać jak tradycyjny środek płatniczy. Niektóre kryptowaluty jak BitCoin można wypłacać bez karty w bankomatach Euronet czy też opłacać nimi rachunki lub wymieniać na obce waluty tradycyjne.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.