Inwestowanie w bitcoiny i inne kryptowaluty przez część osób uznawane jest za hazard, z kolei druga grupa ludzi uważa, że jest to szansa na uwolnienie się od banków. Warto pamiętać, że mnóstwo osób dokonało zakupu bitcoina, gdy ten kosztował jeszcze kilkaset dolarów. bardzo trudno jest przewidzieć, czy ta najbardziej znana kryptowaluta będzie za dwa lata warta kilkaset dolarów czy kilkaset tysięcy dolarów.

Kryptowaluty – gdzie inwestować?

Należy przede wszystkim zdawać sobie sprawę, że ktyptowaluty jest to system bazujący na wolności, a jak wiadomo nie ma wolności bez odpowiedzialności.

Zainwestuj w Kryptowaluty na najpopularniejszej Giełdzie w Polsce
Załóż konto i zacznij inwestować!

Pierwsza zasada bezpiecznego inwestowania w kryptowaluty polega na tym, aby inwestor zainwestował kwotę, którą jest wstanie stracić. Inwestycje należy podzielić na stopnie bezpieczeństwa. Kryptowaluty niestety zaliczane są do tych ryzykownych. Przyczynami jest możliwość ingerencji państwa, a także wirtualnej kradzieży. Oczywiście można bez problemu zabezpieczyć się przed ewentualną kradzieżą, jednak od decyzji polityków nie ma ubezpieczenia.

Kolejną zasadą inwestowania w kryptowaluty jest dywersyfikacja produktów. Nie jest rekomendowane trzymanie wszystkich swoich pieniędzy tylko i wyłącznie w Bitcoinach. Ostatnia zasada inwestowania mówi o długoterminowym myśleniu.

Bitcoin – gdzie inwestować?

Mamy dwa sposoby na rozpoczęcie swojej przygody z inwestowaniem w kryptowaluty. Oczywiście anonimowy sposób będzie droższy, jednak nie jest wtedy wymagane przesyłanie dokumentów.

Polska giełda BitBay pozwala na wymianę walut zarówno z weryfikacją jak i bez niej. Weryfikacja będzie konieczna tylko i wyłącznie w przypadku, gdy dana osoba będzie chciała wpłacać środki w fiducjarnych walutach, do których należy zaliczyć USD, PLN czy EURO. Cały proces weryfikacyjny polega na przesłaniu przez osobę zainteresowaną skanu dokumentu tożsamości, może to być zarówno dowód osobisty, jak i paszport czy prawo jazdy. Konieczne jest również udokumentowanie swojego miejsca zamieszkania.

Dla części osób bardzo duże znaczenie odgrywała będzie anonimowość, właśnie z myślą o nich powstała giełda Binance. Można na niej kupować kryptowaluty płacąc kryptowalutami bez weryfikacji. Brak weryfikacji możliwy jest jednak dla osób, które będą wpłacały maksymalnie 2BTC.

Jak zostało wspomniane wcześniej na tej giełdzie za kryptowaluty płaci się innymi kryptowalutami, dlatego trzeba je wcześniej posiadać. Można tego dokonać w kantorze kryptowalut np. Abushift czy BitCantor. W kantorach obowiązują wyższe ceny niż na giełdzie kryptowalut, jednak nie jest wymagane wysłanie skanu dowodu osobistego czy podanie numeru PESEL.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.