Każdy, kto nie przespał ostatnich kilku lat w ciemnej jaskini, wie dziś o istnieniu kryptowalut. W 2022 roku obserwujemy prawdziwy wysyp nowych tokenów, choć bez wątpienia prym wiedzie wciąż Bitcoin. Wiele osób korzysta z kryptowalut jako lokaty kapitału i zajmuje się tradingiem. Duże sklepy coraz śmielej oferują transakcje przy pomocy krypto.

Wraz ze wzrostem popularności zakładów online, istnieją również kasyna kryptowalutowe. Gracze mogą używać kryptowalut podczas stawiania zakładów i zyskują na tym wszyscy. Operatorzy działający z licencją Curacao oferują tego typu płatności od lat. Oczywiście hazard kryptowalutowy ma swoje plusy i minusy. W tym tekście podsumujemy wszystkie za i przeciw tej popularnej metody płatniczej.

Zalety zakładów kryptowalutowych

Krypto kasyna hazardowe mają wiele zalet. Nic dziwnego, że dla wielu osób stanowią one przyszłość dla branży. Oto plusy korzystania z tej metody płatniczej w branży hazaerdowej

  • Brak ograniczeń prawnych – Zakłady online nie są wszędzie legalne, dlatego wiele osób w Azji czy w Europie wciąż nie może uprawiać hazardu. Niektóre jurysdykcje zakazują wręcz bankom przetwarzania transakcji w kasynach online. Zakłady kryptowalutowe stanowią wygodne jako rozwiązanie tego problemu. Gracze mogą wpłacać depozyty i wypłacać wygrane za pomocą Litecoina czy Ethereum bez pośrednictwa stron trzecich. Ponieważ wiele państw nie uważa kryptowalut za prawdziwe pieniądze, znika problem z opodatkowaniem takich przychodów.

  • Bezpieczeństwo – Do wpłaty i wypłaty środków za pomocą krypto kasyna internetowe nie wykorzystują naszych danych osobowych. Oznacza to, że znika ryzyko kradzieży personaliów czy numeru karty kredytowej. Same przelewy krypto nie ustępują tym w tradycyjnych bankach pod względem bezpieczeństwa, a zdaniem niektórych ekspertów są nawet bezpieczniejsze.

  • Szybkośc transakcji – Transakcje kryptowalutowe są bardzo szybkie, zwłaszcza gdy porównamy je z klasycznymi międzynarodowymi przelewami bankowymi. Brak pośredników, którzy muszą przetworzyć transakcję powoduje, że w ciągu zaledwie kilku minut środki trafiają z miejsca na miejsce. Chyba że istnieje jakiś szczególny proces weryfikacji płatności przeprowadzany przez operatora kasyna lub bukmachera.

  • Niskie opłaty za transakcje – Kolejna zaleta wynika również z braku pośredników. Krypto przelewy dokonywane są bez opłat lub z minimalnymi prowizjami. Co najwyżej czeka nas później prowizja za przewalutowanie krypto monet na walutę fiat lub za szybsze przetwarzanie transakcji. Wciąż jednak płatności w kasynie krypto są wygodniejsze niż zakłady na prawdziwe pieniądze.

  • Specjalne promocje – Kasyna kryptowalutowe częściej organizują promocje i przyznają bonusy za wpłaty krypto. Czasami są one o wiele korzystniejsze niż te oferowane w zwykłych kasynach online przyjmujących depozyty za pomocą standardowych metod płatności. Możemy liczyć na bonusy w wysokości nawet 15% od wpłaconej kwoty.

Wady zakładów kryptowalutowych

Niestety nie ma róży bez kolców. Zakłady kryptowalutowe mają również swoje minusy:

  • Ciemne strony krypto – Pełna anonimowość i prywatność transakcji, jakie gwarantują sieci blockchain mają również swoją ciemną stronę. Z tej technologii korzystają niestety również oszuści i przestępcy. W chwili obecnej trwa międzynarodowa debata nad uregulowaniem tego rynku i możliwe, że w najbliższym czasie zostaną wprowadzone procedury lub narzędzia mające na celu ukrócenie prania brudnych pieniędzy.

  • Zmienne kursy – Każdy wie, że kursy kryptowalut są bardzo chwiejne, ich cena zmienia się dosłownie każdego dnia z minuty na minutę. Dzieje się tak z powodu rosnącego popytu na kryptowaluty i liczby monet w obiegu. Trzymanie oszczędności w krypto portfelu nie jest więc najlepszym pomysłem.

  • Problemy z reklamacją – Płatności kartą kredytową i przelewy bankowe pozwalają na cofnięcie transakcji lub złożenie reklamacji. Tego nie zrobimy z kryptowalutami. Błąd w adresie e-portfela lub wybór niewłaściwej sieci skutkuje nieodwracalną utratą środków.

Podsumowanie

Niezależnie od tego, czy macie już swoje ulubione kryptokasyno, czy wciąż ich szukacie, warto wcześniej upewnić się, czy z korzystaniem z Bitcoina nie wiąże się dodatkowe ryzyko. Przeanalizowanie zalet i wad tej opcji hazardowej pozwoli podjąć świadomą decyzję. Mamy nadzieję, że ten artykuł okaże się przydatny.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.