Rozrastający się wszechświat kryptoidów jest podatny na wahania rynku, częściowo ze względu na jego względne początki. W związku z tym inwestorzy powinni zawsze zachowywać ostrożne podejście do swoich inwestycji.

Mając to na uwadze, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Ponadto im dłużej kryptowaluta znajduje się na rynku, tym bardziej jest zaufana.

W co inwestować na rynku kryptowalut?

Oczywiście, chcesz utworzyć plan, jeśli chcesz wejść na rynek kryptografii. Pytanie brzmi, czy twoje transakcje będą krótkoterminowe czy średnio- i długoterminowe. Jest to ważna uwaga, która ma wpływ na ilość pieniędzy, które wpiszesz w swoje inwestycje. Jeśli plan ma na celu regularny handel, zrozumienie trendów rynkowych, kultury napędzającej rynki i mentalności inwestorów jest krokiem we właściwym kierunku.

Zainwestuj w Kryptowaluty na najpopularniejszej Giełdzie w Polsce
Załóż konto i zacznij inwestować!

Jeśli chcesz pójść dalej, to poznanie wskaźników rynkowych, fundamentalnych i technicznych analiz, nadchodzących wydarzeń rynkowych, ogólnych wiadomości technologicznych i komunikatów dla programistów – jest kolejnym krokiem do ulepszenia Twojej gry.

Pamiętaj: ważne są statystyki rynku kryptograficznego.

Jak już wcześniej wspomniałem, mierzenie zachowań rynku w różnych okresach jest częścią dobrze uporządkowanej strategii. Chociaż czasami może to być mylące, nie należy zapominać o dynamice rynku – zwłaszcza jeśli planujesz krótkoterminowo handlować. Aby było to łatwiejsze, należy usprawnić wybór kryptowalut według tych, które preferujesz, sprawdzić ich wykresy i spróbować wykryć trendy za pomocą wskaźników rynkowych.

Sprawdź, czy zasoby cyfrowe są powszechnie akceptowane i godne zaufania.

Jak na większości rynków zaufanie jest kluczowe dla potencjalnych inwestorów. Aby ktoś mógł umieścić swoje pieniądze za kryptowalutą lub projektem ICO, osoba ta musi, w pewnym procesie, dojść do wniosku, że ufają oni pomysłowi na tyle, by włożyć w to swoje pieniądze. We wszechświecie kryptograficznym można przewidzieć ten proces na trzech kluczowych czynnikach dotyczących nowej technologii, filantropu miliardera i przedsiębiorcy, Petera Thiela, który omówił: unikalny pomysł (oferujący rozwiązania dotykalne), stopniową poprawę (która wymaga dobrego zespołu programistów) oraz zdolność koordynować złożone pomysły.

W rzeczywistości te trzy punkty są najlepszymi wskaźnikami, które inwestor długoterminowy może rozważyć w odniesieniu do kryptowalut.

Podczas przemówienia w Klubie Ekonomicznym w Nowym Jorku w marcu Thiel przeanalizował wiarygodność kryptowalut, porównując bitcoiny i złoto. Obie są uważane za skarb wartości, nie są wspierane przez żaden rząd, mają niejasne wartości i są niezmienne na różne sposoby.

Zainwestuj odpowiednią kwotę pieniędzy

Zasada, że powinieneś „inwestować tylko to, co chcesz stracić” jest prawie nieskazitelna. Pomyśl o tym w ten sposób: jeśli pewnego ranka obudziłeś się z inwestycją w bałagan, czy nie byłbyś w stanie zapłacić rachunków w następnym miesiącu? Jeśli tak, inwestujesz za dużo. Oczywiście, utrata pieniędzy zawsze będzie bolała. Ale jeśli odpowiednio zainwestujesz, nie stanie się to dewastującym wydarzeniem, jeśli dojdzie do najgorszego.

Uważam, że inwestorzy powinni zawsze zapewnić utrzymanie 95% swoich inwestycji w dobrze zdywersyfikowany portfel w różnych klasach aktywów, sektorach i regionach geograficznych. Pomaga to inwestorom w łagodzeniu ryzyka i wykorzystywaniu pojawiających się okazji.

Osobiście inwestuję około 5% mojego portfela w kryptowaluty, ponieważ, podobnie jak rosnąca liczba inwestorów, uważam, że nie ma już wątpliwości, że kryptowaluty w jakiejś formie są przyszłością pieniędzy.

Zainwestuj w Kryptowaluty na najpopularniejszej Giełdzie w Polsce
Załóż konto i zacznij inwestować!

Najlepsza kryptowaluta do zainwestowania w 2018: Ethereum (ETH)

Pod koniec zeszłego roku cena Ethereum była nieco wyższa niż 720 USD, przy całkowitej kwocie rynkowej około 70 miliardów USD. Na początku 2018 r. Ethereum osiągnęło najwyższą cenę 4 stycznia 1423 dolarów. W tym czasie całkowity limit rynkowy dla Ethereum wyniósł 138 miliardów dolarów!

Ethereum wzrósł o około 3000% w roku 2017 i stał się drugą co do wielkości krypto-walutą, zajmując drugie miejsce za Bitcoinem.

Zadajesz sobie pytanie: „Czy powinienem zainwestować w Ethereum?” Lub „Czy cena Ethereum już jest na szczycie?”. Cóż, prawda jest taka, nikt nie wie! Poniższe informacje powinny jednak pomóc w podjęciu decyzji, czy inwestycja w Ethereum jest dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.