Kupiłeś Bitcoina przed jego historycznymi wzrostami? A może zainwestowałeś w inną kryptowalutę i przyszedł czas, gdy chcesz spieniężyć zyski? A może jesteś jednym z tych pechowców, którzy kupili „na szczycie”?

Niezależnie od motywacji, przyświeca Ci jeden cel. Sprzedać kryptowalutę, by jak najszybciej i jak najkorzystniej zamieniła się w prawdziwe pieniądze.

Gdzie sprzedać kryptowalutę?

Najprostszym, a jednocześnie wcale nie przychodzącym od razu do głowy pomysłem, jest zrobienie z kryptowalutą tego, do czego została stworzona. Czyli jej wydanie. Dla niektórych kryptowaluty są jedynie inwestycjami, nie zapominajmy jednak, że to nadal waluty, które pierwotnie zostały stworzone właśnie do tego, by handlować za ich pomocą w sieci.

Zatem znajdź jakiś sklep lub portal, który akceptuje płatności w kryptowalutach (jest ich na rynku coraz więcej, w tym wiele znanych marek) i dokonaj zakupu, nie wydając prawdziwej gotówki a ciesząc się prawdziwym towarem lub usługą.

Zainwestuj w Kryptowaluty na najpopularniejszej Giełdzie w Polsce
Załóż konto i zacznij inwestować!

Sprzedaj kryptowalutę w kantorze

Kantory internetowe pełnią obecnie bardzo znaczącą rolę w sieci, gdyż zajmują się dokładnie tym samym co tradycyjne kantory, oferując jednak o wiele szerszą gamę walut i mniejsze prowizje. Przewagą wielu kantorów internetowych jest właśnie fakt, że skupują one kryptowaluty i w zamian za nie dokonują przelewów w ich równowartości na konto klienta.

Oczywiście transakcje takie również obciążone są prowizjami ze strony kantoru, często jednak za samą kryptowalutę proponują one konkurencyjną, bo rynkową cenę. Używanie kantorów internetowych do handlu kryptowalutami jest też bardzo wygodne dla ludzi, którzy nie posiadają własnych portfelów cyfrowych.

Kantory oferują bowiem, swoje własne, które wymagają jedynie założenia konta an stronie danego kantoru. Zatem kupować i sprzedawać, można własnie tam.

Sprzedaj kryptowalutę na giełdzie kryptowalut

To może i najbardziej wymagająca czasu oraz znajomości obsługi sieci metoda, jednak to właśnie najlepszy sposób, by spieniężyć kryptowalutę z zyskiem. Wymaga to od nas posiadania portfela kryptowalut, ale skoro mamy już jakąś kryptowalutę na sprzedaż, to zapewne wcześniej o to zadbaliśmy.

Musieliśmy też gdzieś ją kupić, więc i konto na odpowiedniej giełdzie posiadamy. Zostaje nam tylko wystawić ofertę, z której realizacji będziemy usatysfakcjonowani i czekać na pojawienie się kogoś, kto właśnie taką ofertę przyjmie. Sama transakcja to kwestia kilku sekund do kilku minut (transfer kryptowaluty z portfela do portfela).

Warto dodać też, że w planach mają pojawić się kontrakty terminowe bazujące właśnie na kursach kryptowalut, co pozwoli poszerzyć możliwości zarabiania na kryptowalutach bez ich posiadania.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.