Coraz częściej spotykamy się z wyrażeniem kryptowaluta. Nie każdy z nas jednak wie co to jest i skąd coraz większe zainteresowanie tymże tematem. Coraz częściej słyszymy nazwę bitcoin. Na całym świecie możemy spotkać już kilkaset kryptowalut. Nic w tym dziwnego. Duże zainteresowanie wzbudzają dzięki tym, że pozwalają one na duży zysk inwestycyjny.

Czym są kryptowaluty?

Kryptowaluty to innymi słowy wirtualne waluty (nazywane także walutami kryptograficznymi), które pozwalają na innowacyjny, rozproszony sposób prowadzenia systemu księgowego, który przechowuje informacje dotyczące stanu posiadania w umownych jednostkach. Tyle merytorycznej teorii.

Zainwestuj w Kryptowaluty na najpopularniejszej Giełdzie w Polsce
Załóż konto i zacznij inwestować!

W uproszczonym sposobie kryptowaluty możemy opisać następująco: osoba, która posiada kryptowaluty przechowuje je w tak zwanym e-portfelu. Jest on dostępny w komputerze, bądź poprzez specjalną aplikację mobilną, posiadaną na smartfonie. W razie potrzeby wykonania transakcji wystarczy, że posiadacz kryptowalut dokona ją elektronicznie. Każda kryptowaluta ma przypisany specjalny, niepowtarzalny kod, dzięki czemu nie ma możliwości kopiowania bądź wydatkowania ponownie tej samej kryptowaluty.

Warto zaznaczyć, że w obrocie kryptowalutami wchodzą w grę jedynie transakcje elektroniczne. Dodatkowo należy wiedzieć, że przy transakcjach kryptowalutowych nie używa się żadnych systemów bankowych. Co to oznacza w praktyce? A więc tego typu transakcje nie są w żaden sposób kontrolowane.

Jest to istotne przy dużych przekazach kryptowalut, ponieważ nie ma organu nadzorującego, który może poinformować o tym fakcie organy skarbowe. Dodatkowym atutem jest fakt, że na konto kryptowalut nie ma możliwość wejść komornik, w celu zajęcia naszego majątku, oraz nie ma blokad związanych z wysokością maksymalną jednorazowej transakcji, które w tradycyjnych bankach są stosowane.

Podsumowując kryptowaluty to sposób na nieograniczony, swobodny przepływ naszych finansów, nad którymi nie ma kontroli państwo ani żadna inna władza finansowa. Jedynym zabezpieczeniem jest zintegrowany elektroniczny system.

Kryptowaluty – co to jest?

Najbardziej rozpowszechnioną kryptowalutą na świecie jest bitcoin. Powstała ona w 2008 roku. Nie do końca jednak znamy „ojca” tejże waluty, ponieważ w tym samym czasie trzej informatycy: King, Bry oraz Oksman opatentowali rozwiązania kryptowalutowe. Osoby, które w pierwszych latach wykopywały bitcointy w dniu dzisiejszym mogły dorobić się kilku milionów. Nic dziwnego, ponieważ wartość tejże waluty z wartości jednego dolara w roku 2011 wzrosła na wartość 266 dolarów w roku 2013.

Kryptowaluty stają się alternatywą dla transakcji tradycyjnych, oraz dla sposobów przechowywania swoich oszczędności.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here