Tematyka bitcoinów obecnie jest bardzo popularna. Dlatego też warto dowiedzieć się podstaw związanych z tym tematem. Pierwszą rzeczą, którą trzeba wiedzieć, że kopanie bitcoinów inaczej nazywane jest miningiem. Jest to związane z faktem, że w pewnym sensie swoim kształtem może przypominać kopanie złota. Warto jednak dowiedzieć się czegoś więcej, zwłaszcza jeśli będzie się chciało w to zainwestować.

Na czym polega kopanie bitcoinów?

Generalnie rzecz biorąc kopanie bitcoinów polega na rozwiązywaniu problemów matematycznych. Niestety o ile kiedyś do kopania bitcoinów można było wystartować posiadając nawet komputer ze średniej półki to obecnie nie jest to możliwe.

Zainwestuj w Kryptowaluty na najpopularniejszej Giełdzie w Polsce
Załóż konto i zacznij inwestować!

Obecnie wykopywanie bitcoinów jest tak skomplikowane, że potrzebne są do tego specjalnie przystosowane stacje robocze, nie tylko kosztujące znaczne ilości gotówki, ale także pobierające spore ilości prądu. Tego rodzaju specjalistyczny sprzęt dostępny jest w sprzedaży dzięki wyspecjalizowanym firmom zajmującym się tym tematem. Całe wydobywanie bitcoinów regulowane jest poprzez odpowiedni mechanizm oparty na specjalnym algorytmie.

Czym jest kopanie Bitcoinów – Moc koparek

Moc pojedynczych koparek określana jest w hashach. Im wyższa liczba tym z większym prawdopodobieństwem uda się nam rozwiązać poszczególny blok. Dzięki posiadaniu wiedzy na temat mocy obliczeniowej sprzętu, ceny prądu, wartości bitcoina oraz obecnej trudności kopania można określić zysk z całego procederu.

Zainwestuj w Kryptowaluty na najpopularniejszej Giełdzie w Polsce
Załóż konto i zacznij inwestować!

Za każdy rozwiązany blok osoba realizująca to zadanie otrzymuje 12,5 BTC. Bloki do systemu dodawane są co 10 minut, jednak im dalej w las tym trudność rozwiązywania poszczególnego bloku znacznie wzrasta. W systemie jest 21 milionów bitcoinów, także ich liczba jest skończona. Dodatkowo każdy bitcoin dzielony jest na 100 000 000 mniejszych jednostek. Jednostki te nazywane są satoshi. Największym kosztem poza zakupieniem niezbędnego sprzętu jest oczywiście prąd. Proces kopania jest niestety bardzo energochłonny.

Wbrew pozorom cała procedura to nie tylko wydobywanie poszczególnych bitcoinów, ale także zabezpieczenie działania całej rozległej sieci, synchronizacja blockchain oraz przetwarzanie transakcji.

Cała procedura nie jest zbyt skomplikowana i dlatego też warto się z tym zapoznać, jednak niestety inwestycja w zarabianie poprzez kopanie obecnie jest bardzo drogie, a niestety im dalej w las tym proces będzie bardziej skomplikowany a poziom wejścia jeszcze wyższy. Dlatego też jeśli chce się tym zainteresować należy zrobić to jak najszybciej.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here