Zanim zdecydujemy się na kupno Bitcoina dobrze jest dowiedzieć się czym on jest.

Bitcoin – kupowanie i informacje

Bitcoin jest kruptowalutą stworzoną w oparciu o technologię Blockchain, a jego budowa pozwala na anonimowe posiadanie własności oraz transfery. Na rynek kryptowalut Bitcoin został wprowadzony w 2009 roku.

Emisja nowych Bitcoinów nie jest kontrolowana bezpośrednio przez żadną instytucję. W oprogramowanie bitcoin na stałe wpisany jest mechanizm kontroli emisji nowych bitmonet, który jest z góry założony od początku jego istnienia i dąży do granicy 21 milionów.

Jak kupić bitcoina?

Istnieją różne sposoby na zakup Bitcoina. Najpopularnieszym sposobem jest zakup na giełdzie kryptowalut, gdyż giełdy oferują najkorzystniejsze ceny. Wymagana jest jednak rejestracja. Zakupione na giełdzie Bitcoiny można przechowywać na swoim osobistym koncie, lub przelać je na osobisty portfel kryptowalutowy. Bezpieczniejsze jest przechowywanie na portfelu kryptowalutowym. W Polsce działa już popnad dziesięć giełd sprzedających kryptowaluty, można również skorzystać z zagranicznych giełd.

Zainwestuj w Kryptowaluty na najpopularniejszej Giełdzie w Polsce
Załóż konto i zacznij inwestować!

Najpopularniejszą giełdą kryptowalut w Polsce jest BitBay. Uważa się, że około 80% handlu Bitcoinami w Polsce ma miejsce właśnie na tej giełdzie. Inne polskie giełdy to na przykład BitMarket.net czy NevBit. Zagraniczne duże giełdy kryptowalut to na przykład GDAX , BitStamp, czy CoinsBank.

Zakup na giełdzie kryptowalut nie umożliwia anonimowych transakcji, sposób ten znajduje jednak wielu zwolenników ze względu na bezpieczeństwo transferó oraz wspomniane już korzystne ceny.

Innym sposobem jest zakup w kantorze online, nie wymagającym rejestracji, szybszym, więc wygodniejszym w użyciu, nie oferującym jednak tak korzystnych cen jak giełdy kryptowalut. Przed zakupem Bitcoina w kantorze online, należy założyć osobisty portfel kryptowalutowy, ponieważ waluta zostanie przetransferowana tam automatycznie po zakupie.

Kupowanie bitcoina w kantorach online

Korzystanie z kantorów online umożliwia anonimowy zakup waluty, co idealnie wpisuje się w ideologię Bitcoina.

Bitcoina można kupić również w Bitomacie. Przed zakupem Bitcoina w Bitomacie, należy założyć osobisty portfel kryptowalutowy. W Polsce jest już 21 Bitomatów, technologia staje się więc coraz przystępniejsza. W porównaniu z giełdami czy kantorami online, ceny w bitomatach są mniej korzystne, jednak zakup może być anonimowy.

Istnieje również możliwość odkupienia Bitcoina od innego posiadacza. Dokonać tego można poprzez transferowanie waluty pomiędzy portfelami kryptowalut.

Obecna cena Bitcoina to 6,261.95 dolarów wg CoinMarket.App. Zakup kryptowaluty należy potraktować jako inwestycję, której korzystność oraz ryzyko każdy oszacować musi indywidualnie.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.