Od momentu wyprodukowania pierwszego bitcoina, rynek kryptowalut stale i bardzo dynamicznie się rozwija.

Na wstępie przypomnijmy, że bitcoin to pierwsza wirtualna waluta, która została po raz pierwszy wprowadzona przez osobę o pseudonimie Satoshi Nakamoto (do dziś nie wiadomo, kto tak naprawdę kryje się za tym nazwiskiem).

Choć od tego momentu powstało już kilka tysięcy innych kryptowalut, bitcoin ciągle wiedzie prym na tym rynku.

Bitbay – jak kupić bitcoin?

Do niedawna popularnym sposobem zdobycia, a raczej wydobycia bitcoina było kopanie w tzw. kopalniach. Termin ten pochodzi od angielskiego słowa mining i został stworzony przez skojarzenie z gorączką złota, jaka niegdyś ogarnęła świat. Obecnie kopanie nie jest już uważane za tak skuteczne, a dużo popularniejsze stało się inwestowanie w bitcoina na giełdzie kryptowalut.

Co ciekawe, z badań przeprowadzonych w Niemczech i Stanach Zjednoczonych wynika, że młodzi ludzie – tzw. millenialsi, wolą dziś inwestować w bitcoina niż np. w nieruchomości. Wyniki tych badań pokazują, że kryptowaluty stały się już poważną gałęzią rynku finansowego, należy się również spodziewać stałego i dynamicznego rozwoju tej branży.

Zainwestuj w Kryptowaluty na najpopularniejszej Giełdzie w Polsce
Załóż konto i zacznij inwestować!

Obecnie giełdy kryptowalut wyrastają jak grzyby po deszczu, jednak tylko nieliczne są warte uwagi. Jedną z giełd działających na polskim rynku i oferujących bitcoina, a jednocześnie godnych zaufania jest BitbayTo jedna z największych, doświadczonych i sprawdzonych giełd funkcjonujących obecnie na rodzimym podwórku – szacuje się, że większość transakcji z użyciem bitcoinaodbywa się właśnie tutaj.

Jak kupić bitcoina na Bitbay

Korzystanie z giełdy jest proste i intuicyjne. Żeby rozpocząć swoją przygodę z bitcoinem wystarczy kilka prostych kroków:

  1. Zarejestrować się na giełdzie Bitbay– rejestracja niczym się nie różni od każdej standardowej w internecie,
  2. Przejść weryfikację – nie jest konieczna, ale zalecana, jeżeli chcemy korzystać ze wszystkich funkcji serwisu. Na tym etapie zostaniemy poproszeni o przesłanie skan dowodu osobistego oraz nr rachunku potwierdzającego adres zamieszkania. W tym miejscu można również podać dane firmy, zgodnie z którymi system będzie generował faktury,
  3. Zasilić konto – w zakładce Portfele wybieramy walutę, którą chcemy przekazać – PLN, EUR, USD lub kryptowaluty. Przelewu w złotówkach można dokonać przelewem bankowym, przekazem pocztowym lub za pośrednictwem placówek Żabka i Freshmarket,
  4. Zakupić BTC – kiedy nasze konto jest już zasilone, wchodzimy w zakładkę Giełda i w przypadku złotówek zaznaczamy symbole BTC i PLN. Giełda oferuje nam dwa rodzaje transakcji:
  • złożenie oferty – sami wybieramy cenę, za którą chcemy nabyć kryptowalutę i jeśli znajdzie się chętny na naszą ofertę, transakcja zostanie      zrealizowana,
  • automatyczna transakcja – po wpisaniu ilości BTC, jaka nas interesuje, system wyliczy nam kurs, wg. którego transakcja może być natychmiast zrealizowana. Ta transakcja przebiega automatycznie i od razu widzimy na swoim koncie wirtualną walutę.

Widzimy zatem, że to nic trudnego. Ponadto bitbay instruuje nas w jasny sposób za pomocą tutoriali, więc operowanie na giełdzie jest łatwe i przyjemne. Nie zapominajmy jednak, że nasze bitcoiny zawsze powinniśmy trzymać w swoim portfelu, a komputer powinien mieć zawsze zaktualizowany system antywirusowy. Wówczas nasze środki będą dobrze zabezpieczone.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.