Jeśli ostatnich kilku lat nie spędziliście w odizolowanej od świata jaskini, zapewne wiecie, że kryptowaluty szybko stają się jedną z najpopularniejszych metod płatności w zakładach sportowych. Bitcoin to tylko wierzchołek góry lodowej. Dziś istnieją inne cyfrowe monety, które stanowią lepszą alternatywę, choćby Ripple, Ethereum i Dogecoin. Te i inne walory zyskują na popularności. Powstają także alternatywne tokeny emitowane przez operatorów. Bukmacherzy preferują kryptowaluty, ponieważ oferują one anonimowość, niemal natychmiastowe wypłaty i coś, na czym dziś zależy wielu fanatykom obstawiania: grę w ukryciu.

Dziś istnieje wiele powodów, dla których warto zarejestrować się u legalnego, polskiego bukmachera kryptowalutowego takiego jak STS czy LVbet: szybka rejestracja, bardzo niskie limity wpłat, lepsze bezpieczeństwo, a w niektórych przypadkach również lepsze bonusy. Pamiętajmy jednak, że na rynku wciąż działa wielu bukmacherów, którzy chcą zwyczajnie oszukać graczy, dlatego szukając zakładów bukmacherskich online warto korzystać ze sprawdzonych przewodników i recenzji pisanych nie przez copywriterów, ale pasjonatów.

Bukmacherzy Fiat vs. Kryptowaluty: Jaka jest różnica?

Istnieją dwa rodzaje stron z zakładami kryptowalutowymi. Te, które funkcjonują na rynku już od dłuższego czasu i używają głównie fiat, czyli tradycyjnej waluty. Bukmacherzy ci dodali kryptowalutę jako dodatkową opcję płatności. Dzieje się tak, ponieważ dostrzegają jej potencjał i siłę jako metody rozliczeniowej z graczami. Domyślnie bukmacherzy ci przeliczają kryptowaluty na fiat przy każdym depozycie. Na przykład kiedy wpłacamy Bitcoiny czy Litecoiny, taki bukmacher jak 22Bet przelicza je na euro w naszym bankrollu (jest to docelowa waluta w której księguje swoje transakcje większość operatorów). W ten sposób operator chroni nas przed ewentualnymi wahaniami cen, z których Bitcoin jest tak znany. Musimy pamiętać, że zgodnie z przepisami o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy u takich buków nie będzie można wpłacać kryptowalut i wypłacać na przykład euro.

Drugi biegun stanowią bukmacherzy, którzy skupiają się wyłącznie na kryptowalutach. U nich nie zapłacimy rublami, dolarami czy złotówkami. Ten typ bukmachera pozwala na utrzymanie non stop swojego bankrolla w kryptowalutach. I oczywiście bukmacherzy kryptowalutowi oferują wypłaty tylko w kryptowalutach. Do takich domów należy choćby Cloudbet.

Jakie są zalety zakładów sportowych z kryptowalutami?

Zasadniczo kryptowaluty pozwalają na szybkie wypłaty, niższe opłaty i dużą elastyczność w zakresie wpłat i wypłat. Czy mają inne zalety?

  • Szybszy czas przetwarzania – główną cechą większości kryptowalut jest to, że transakcje są realizowane bez pośredników. Kiedy wysyłasz swoje pieniądze do kryptowaluty sportowej, nie ma banku ani strony trzeciej, która przetwarzałaby transakcję. Jest ona realizowana bezpośrednio od Ciebie do bukmachera. W ten sposób szybkość realizacji transakcji jest bezkonkurencyjna, zwłaszcza w przypadku niektórych altcoinów.
  • Niektóre opcje oferują bardzo niskie opłaty – podobnie jak w przypadku większej szybkości, kryptowaluty wiążą się z bardzo niskimi opłatami. Jednak obecnie transakcje w Bitcoin i Ethereum nie są tanie. Nie ma się jednak co martwić, alternatywne opcje, takie jak Dogecoin i Ripple XRP, oferują niewiarygodnie niskie opłaty.
  • Bezpieczeństwo i przejrzystość blockchaina – jednym z głównych rewolucyjnych aspektów kryptowalut jest blockchain. Chociaż każda kryptowaluta ma zazwyczaj swój własny blockchain, wspólnym faktem jest to, że wszystko jest tam zapisane i jest publicznie dostępne na zawsze. Nikt nie może zakwestionować Twojej transakcji.
  • Szybka rejestracja w Crypto Sportsbook – zdecentralizowana i anonimowa natura kryptowalut pozwala na ultraszybką rejestrację. W Crypto Only Sportsbooks nie musisz przechodzić przez proces weryfikacji KYC, aby zweryfikować swoje konto; wystarczy, że masz adres e-mail i możesz założyć konto w ciągu zaledwie kilku sekund.
  • Niższe limity wpłat i wyższe limity wypłat – partnerzy zajmujący się przetwarzaniem płatności nakładają na bukmacherów ograniczenia. W kryptowalutach transakcje są realizowane bez pośredników; możesz złożyć depozyt już na poziomie 1 USD, a co najlepsze, zazwyczaj nie ma ograniczeń co do kwot wypłat.
  • Nieograniczone wypłaty – po potwierdzeniu wypłaty wystarczy dosłownie kilka minut, aby wygrane zostały przelane do osobistego portfela. Jasne, nadal musimy czekać na zatwierdzenie u bukmacherów akceptujących kryptowaluty. Ale w porównaniu z tradycyjnymi bukmacherami czas oczekiwania na wypłatę jest zazwyczaj znacznie krótszy.
No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.