Kopanie kryptowalut polega na zatwierdzaniu nowych bloków i dołączaniu ich do istniejącego już łańcucha bloków. Blok to miejsce, gdzie następuje emisja nowych monet i są zatwierdzane następne transakcje. Kopaniem kryptowalut zajmują się górnicy kryptowalutowi, czyli posiadacze mocnego komputera, a sam proces kopania przebiega za pomocą koparek kryptowalutowych. Proces ich kopania opiera się na specjalnym logarytmie. Wielką sieć górników tworzą ludzie na całym świecie. Proces przebiegu umożliwia porządek chronologiczny transakcji. W celu jej potwierdzenia, a następnie dodania do łańcucha, musi zostać ona zapakowana w blok, żeby zgadzał sie z wytycznymi szyfrowania.

Proof of Work jako metoda kopania kryptowalut

Do kopania kryptowalut można wykorzystać metodę Proof – of Work. Trzeba rozwiązań dany problem kryptograficzny. W Bitcoinie należy znaleźć ciąg znaków spełniający odpowiednie równanie. Górnicy muszą wygenerować wyjściową wartość, która jest złożona z zahasłowanych transakcji, hasha poprzedniego bloku jak również losowej liczby. Wartość wyjściowa ma być mniejsza od docelowej, ustalonej odgórnie przez protokół. Jeśli użytkownik wygeneruje rozwiązanie to ogłasza to w sieci. Reszta górników sprawdza poprawność znalezionego hasha. Po zatwierdzeniu rozwiązania, blok jest wykopany, a górnik dostaje nagrodę, którą jest określona ilość kryptowalut.

Kupuj kryptowaluty na giełdzie nr 1 w Polsce - BITBAY
Załóż konto i zacznij inwestować w kryptowaluty

Inne metody kopania kryptowalut

Inna metoda to Proof – of – Stake, w której wydobycie coinów zależy od kilku czynników. Jednym z nich jest stan portfela kryptowalutowego. Użytkownik im więcej posiada w nim monet, tym ma większą szansę na zdobycie następnych kryptowalut z tym, że ilość monet nie decyduje o potwierdzeniu danej transakcji. Minnig za pomocą metody zwanej PoS nie wymaga, aby inwestować w specjalistyczny sprzęt. Wystarczy zwykły komputer do kopania kryptowalut. Należy zainstalować portfel na twardym dysku zawierający łańcuch bloków – są to wszystkie transakcje od początu coina. Jeśli portfel jest gotowy do działania to trzeba przelać na niego monety, a następnie rozpocząć już kopane. Komputer musi posiadać podłączony Internet.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.