Czym są kryptowaluty i o co chodzi w zarabianiu na nich? Czy to prawda, że można się dorobić na giełdzie kryptowalut? Jak duże zyski wówczas się osiąga? I jak duże jest ryzyko nieudanych transakcji? Odpowiedź na te pytania znajduje się poniżej.

Kryptowaluta – co to jest i jak kupować?

Kryptowaluta to nic innego jak waluta kryptograficzna czyli wirtualna moneta, za pomocą której można dokonywać transakcji bezgotówkowych. W zależności od jej rodzaju, wartość jest inna. Działa to tak jak realne waluty, z tym, że można się nią posługiwać tylko online. Obecnie na świecie istnieje około 4000 różnych wirtualnych walut, które funkcjonują na giełdzie. Specjalne portale pozwalają kupować, sprzedawać i wypłacać środki pochodzącego z działań. Najpopularniejszą i najwięcej warta kryptowaluta to Bitcoin. Na polskim rynku istnieje wiele stron, które po przejściu dwuetapowej rejestracji, pomagają w zakupie własnych kursów. Są one tworzone tak aby ich użytkowanie było wygodne i intuicyjne, nawet dla osób, które nie miały styczności z tematem.

Kupuj kryptowaluty na giełdzie nr 1 w Polsce - BITBAY
Załóż konto i zacznij inwestować w kryptowaluty

Ile można zarobić?

Tak naprawdę wszystko zależy od dwóch czynników:

  • ilości zainwestowanych środków
  • umiejętności analitycznych

Im więcej zainwestujemy, tym więcej możemy zyskać lub stracić. Zarobek może zaczynać się na kilku złotych tygodniowo, a kończyć na kilkuset miesięcznie. Jeśli traktujemy na poważnie kryptowaluty jako źródło dodatkowego dochodu, należy upewnić się, że umiejętności analityczne pozwolą nam na konsekwentne i ciągłe zajęcie się tematem. Ze względu na to, że kursy wirtualnych walut mogą zmieniać się tak jak w rzeczywistej giełdzie, dobrze jest na bieżąco monitorować jak wyglądają wartości. Niektóre portale dają możliwość ściągnięcia aplikacji, której używanie jest szybsze i wygodniejsze. Pozwala to jednocześnie na stałe monitorowanie wysokości kursów i umożliwia szybką reakcję w przypadku wzrostów czy spadków. Jeśli nie mamy umiejętności analitycznych, nic straconego. Wiele portali daje możliwość uczestniczenia w darmowych kursach, które wyjaśniają sposób funkcjonowania giełdy i dają pogląd na to jak należy podejść do tematu.

Kryptowaluty to dobry sposób na dorobienie, ale należy zachować ostrożność i czujność. Te cechy przydadzą się zwłaszcza na początku, kiedy nie będziemy jeszcze mieć wprawy w dokonywaniu transakcji.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.