Wirex

 Wirex to tak zwany wirtualny portfel, aplikacja skierowana między innymi dla zgromadzonych Bitcoinów. Istniejąca od 2015 firma swoim zasięgiem obejmuje ponad 130 krajów. Wcześniej znana była pod nazwą E-Coin.

Co daje Wirex?

Po zainstalowaniu aplikacji otrzymujemy plastikową kartę płatniczą. Aplikacja umożliwia wymianę waluty USD, GBR, EURO, Bitcoin i Ethereum, przechowywanie i kupowanie Bitcoinów oraz wykonywanie błyskawicznych przelewów lokalnych, jak i międzynarodowych. Dodatkowo pozwala akceptować płatności w BTC. Dlatego też jest ciekawym rozwiązaniem dla freelancerów i przedsiębiorców. Dzięki otrzymanej karcie można płacić wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty Visa.  Dodatkowo za pomocą Wirex możemy też wypłacać pieniądze z bankomatów.

Transakcje w Wirex są zabezpieczane PIN-em i dwustopniowym poziomem uwierzytelniania. To użytkownik decyduje, kiedy chce użyć tradycyjnych pieniędzy, a kiedy kryptowaluty. Obecnie aplikacja posiada ponad 900 tysięcy klientów i w 2017 roku za jej pomocą przeprowadzono transakcję o łącznej wartości 1 miliarda dolarów. Wirex dostępny jest na Androida i iOS-a. Warto też dodać, że firma jest rentowna, co wciąż jest rzadkością wśród fintechów.

W zasadzie nikogo nie powinno to dziwić – założenie konta (wydanie karty) kosztuje w najtańszej opcji 17 dolarów. Wirex chwali się tym, że działają operacyjnie głównie w Azji (mają biuro w Japonii) – jednym z inwestorów jest japoński SoftBank (przedsiębiorstwo telekomunikacyjne) poprzez SBI Holding. Założycielem przedsiębiorstwa jest Pavel Matveev – mieszkający w Londynie absolwent Politechniki w Wołogdzie.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.