Blockchain

 Portfel typu blockchain jest cyfrowym portfelem, który pozwala użytkownikom zarządzać bitcoinem i  ether. Portfel Blockchain jest dostarczany przez firmę programistyczną Blockchain, założoną przez Petera Smitha i Nicholasa Cary’ego.

E-portfel

E-portfele pozwalają osobom fizycznym przechowywać kryptowaluty. W przypadku portfela Blockchain użytkownicy mogą zarządzać swoimi saldami dwóch kryptowalut: Bitcoin i Ether.

Tworzenie e-portfela jest bezpłatne, a proces konfiguracji konta odbywa się online. Należy podać adres e-mail i hasło, które będą używane do zarządzania kontem, a system wyśle automatyczny e-mail z prośbą o zweryfikowanie konta.

Po utworzeniu portfela użytkownik otrzymuje identyfikator portfela, który jest unikalny i podobny do numeru konta bankowego. Posiadacze portfela mogą uzyskać dostęp do swojego portfela elektronicznego, logując się na stronie Blockchain lub pobierając i uzyskując dostęp do aplikacji mobilnej.

Interfejs portfela Blockchain pokazuje aktualne saldo portfela zarówno dla bitcoinów, jak i tokerów etheru i wyświetla ostatnie transakcje użytkownika. Użytkownicy mogą wysyłać żądanie do innej strony dla określonej ilości bitcoin lub ether, a system generuje unikalny adres, który można wysłać do strony trzeciej lub przekonwertować na kod QR.

Unikalny adres jest generowany za każdym razem, gdy użytkownik wyśle żądanie. Użytkownicy mogą również wysyłać bitcoiny lub ether, gdy ktoś dostarczy im unikalny adres. Proces wysyłania/odbierania jest podobny do wysyłania lub odbierania środków za pośrednictwem PayPal, ale zamiast tego korzysta się z kryptowaluty.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.