Bitcoin Core

Każdy, kto podjął decyzję o zakupie jakiejś kryptowaluty zanim dokona transakcji powinien wcześniej się zabezpieczyć i wybrać portfel kryptowalut. Tak jak z prawdziwymi pieniędzmi, nigdy nie nosimy banknotów luzem w kieszeni czy torbie, tylko idealnie rozmieszczone w portfelu, który przechowujemy w bezpiecznym miejscu. W realnym świecie posiadamy całą gamę portfeli: skórzane i materiałowe, pionowe i poziome, zapinane i niezapinane, kolory, różne kształty różnych producentów. Tak samo w świecie cyfrowym walut, istnieje wiele rodzajów portfeli a każda kategoria oferuje różniące się między sobą produkty. Jak więc zatem wybrać portfel kryptowalut? Jaki jest najlepszy portfel kryptowalut? Który jest najbezpieczniejszy?

Desktop Wallet – co to ?

Jest jedną z najbezpieczniejszych opcji przechowywania środków. Desktop wallet – to aplikacja, którą musimy pobrać i zainstalować na swoim komputerze. Portfele te dzielą się na lekkie z pełnymi. Lekkie to te które, w których łańcuch bloków (block chain) jest przetrzymywany na serwerach zewnętrznych, charakteryzuje się szybkością i dostępnością. Pełne w odmianie ściągają na komputer cały łańcuch bloków co powoduje wiele dłuższy czas synchronizacji oraz zwiększone potrzeby dyskowe.

Bitcoin Core

Portfel Bitcoin Core to tak zwany ciężki portfel, (wyżej wytłumaczone) w związku z czym jego uruchomienie zajmuje bardzo długo czasu. Nie jest polecany początkującym użytkownikom którzy nie mieli styczności z ciężkimi portfelami, ani użytkownikom wygodnym lub w ogóle nie zainteresowanym działaniem bitcoina ze strony technicznej. Jednak jest to wyśmienity wybór dla osób które chcą wesprzeć społeczność bitcoina lub zainteresowanych jak tak naprawde wyglądają pliki stojące za bitcoinem.