Bitcoin Core

Każdy, kto podjął decyzję o zakupie jakiejś kryptowaluty zanim dokona transakcji powinien wcześniej się zabezpieczyć i wybrać portfel kryptowalut. Tak jak z prawdziwymi pieniędzmi, nigdy nie nosimy banknotów luzem w kieszeni czy torbie, tylko idealnie rozmieszczone w portfelu, który przechowujemy w bezpiecznym miejscu. W realnym świecie posiadamy całą gamę portfeli: skórzane i materiałowe, pionowe i poziome, zapinane i niezapinane, kolory, różne kształty różnych producentów. Tak samo w świecie cyfrowym walut, istnieje wiele rodzajów portfeli a każda kategoria oferuje różniące się między sobą produkty. Jak więc zatem wybrać portfel kryptowalut? Jaki jest najlepszy portfel kryptowalut? Który jest najbezpieczniejszy?

Desktop Wallet – co to ?

Jest jedną z najbezpieczniejszych opcji przechowywania środków. Desktop wallet – to aplikacja, którą musimy pobrać i zainstalować na swoim komputerze. Portfele te dzielą się na lekkie z pełnymi. Lekkie to te które, w których łańcuch bloków (block chain) jest przetrzymywany na serwerach zewnętrznych, charakteryzuje się szybkością i dostępnością. Pełne w odmianie ściągają na komputer cały łańcuch bloków co powoduje wiele dłuższy czas synchronizacji oraz zwiększone potrzeby dyskowe.

Bitcoin Core

Portfel Bitcoin Core to tak zwany ciężki portfel, (wyżej wytłumaczone) w związku z czym jego uruchomienie zajmuje bardzo długo czasu. Nie jest polecany początkującym użytkownikom którzy nie mieli styczności z ciężkimi portfelami, ani użytkownikom wygodnym lub w ogóle nie zainteresowanym działaniem bitcoina ze strony technicznej. Jednak jest to wyśmienity wybór dla osób które chcą wesprzeć społeczność bitcoina lub zainteresowanych jak tak naprawde wyglądają pliki stojące za bitcoinem.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.