Poloniex – giełda kryptowalut

Poloniex wbrew temu, co mogłaby sugerować nazwa, nie jest polską giełdą. Jest zarejestrowana w Stanach Zjednoczonych. Jest jedną z większych, cieszącą się zaufaniem użytkowników, zarówno w Polsce, jak i zagranicą.

Polonoex – informacje

Umożliwia wymianę ponad 60 kryptowalut. Do obrotu nie można używać tzw. fiatów czyli klasycznych walut. Do wymiany najczęściej używany jest Tether, która jest odpowiednikiem dolara, sztywno powiązanym 1:1 z jego kursem. Prowizja od każdej transakcji o wartości mniejszej niż 600 BTC wynosi 0,25%.

Zarejestruj się w najlepszej giełdzie kryptowalut BITBAY
Załóż konto i zacznij inwestować w kryptowaluty!

Wraz ze zwiększaniem się kwoty ponad ustalone progi, prowizja maleje. Opłaty transakcyjne przy wypłatach są inne dla każdej kryptowaluty, informacje dostępne są na stronie giełdy. Poloniex oferuje Margin trading, czyli możliwość tradingu pożyczonymi kryptowalutami.

Dla celów ochrony przed praniem brudnych pieniędzy lub inną działalnością przestępczą giełda stosuje identyfikację użytkownika, sprawdzając czy jego dane nie widnieją na specjalnej liście Urzędu Kontroli Aktywów Zagranicznej w Departamencie Skarbu USA.

Możliwe są także jednorazowe weryfikacje tożsamości przy podejrzanych lub zgłoszonych transakcji. Istnieją dwa poziomy weryfikacji ogólnej. Pierwszy z nich uzyskuje się od razu po rejestracji, zawiera on ograniczenie dziennych wypłat do wartości 2.000 dolarów. Zwiększenie go do 25.000 dolarów wymaga uzupełnienia dodatkowych danych m.in poprzez zeskanowanie kamerką dokumentów. Największą bolączką Poloniexu jest obsługa klienta. Na odpowiedź supportu trzeba czekać kilka tygodni, a czasem nawet miesięcy.

Zarejestruj się w najlepszej giełdzie kryptowalut BITBAY
Załóż konto i zacznij inwestować w kryptowaluty!
Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.