Kryptowaluta Stellar (XLM)

 Kryptowaluta, jaką jest Stellar, daje możliwość swoim użytkownikom, żeby połączyli banki, systemy płatnicze, jak również połączyli się z innymi ludźmi przez własną sieć. Głównym celem twórców Stellar jest możliwość przesyłania pieniędzy po całym świecie, za naprawdę bardzo niskie pieniądze.

Stellar – kryptowaluta

Na tę sieć składają się serwery, które obsługują Stellar Core i umożliwiają integrację podmiotów finansowych z całą tą siecią. Taka obsługa następuje przez połączenie systemów konkretnej firmy z siecią Stellar. Krytopwaluta ta bardzo dobrze sprawdzi się przy mikropłatnościach, ponieważ oferuje ona bardzo niski koszt, rzędu ułamka funta. Wdrożono tutaj rodzaj protokołu, jakim jest Stellar Consensus Protocol, którego celem jest stworzenie takiej sieci, gdzie konsensus między użytkownikami sieci, decentralizacja, elastyczne zaufanie do użytkowników będzie trwał tylko kilka sekund. Taka komunikacja ma miejsce cały czas.

Cellar ma za zadanie umożliwić dokonywanie płatności w wybranej walucie bez jednoczesnego ponoszenia dodatkowych kosztów. W sieci spotykamy tak zwane kotwice, czyli użytkowników, którzy mają specjalne pierwszeństwo i mogą wypuszczać aktywa, czyli tworzyć kredyty, a właśnie na takiej podstawie działa ta sieć.

Kupuj kryptowaluty na giełdzie nr 1 w Polsce - BITBAY
Załóż konto i zacznij inwestować w kryptowaluty

Stellat – opis, informacje, opinie

Ponadto Stellar daje możliwość do kreowania inteligentnych kontraktów pomiędzy stronami, tworzenie rachunku powierniczego, jak również wypuszczanie swojego ICO, możliwość połączenia z systemem Stellar określony podmiot finansowy, ale w takim wypadku użytkownik musi skontaktować się z zespołem prowadzącym.

Cała sieć w tej kryptowalucie funkcjonuje w oparciu o Stellar Core, który wykonuje naprawdę bardzo ciężką pracę, jaką jest sprawdzanie wszystkich transakcji, które wykonywane są pomiędzy użytkownikami, za pośrednictwem SCP, czyli Stellar Consensus Protocol.

Ma on za zadanie osiągnięcie porozumienia, pomiędzy serwerami, a w wypadku, jeżeli nie dojdzie do porozumienia, to sieć ulega zatrzymaniu, aż konsensus zostanie osiągnięty. Nie chodzi tutaj o osiągnięcie jednomyślności, ale wymaganego kworum. Sień, która jest głównym organem Stellar Core, nosi nazwę Stellar Network.

Połączenie z siecią dla każdej aplikacji, dokonywane jest przez API Horizon, a więc serwer Restfull, co daje możliwość, między innymi wykonywania transakcji, czy też przeglądanie swojego konta. Dzięki temu, że kryptowaluta ta wykorzystuje protokół KTTP, to istnieje możliwość podłączenia przez internet, poprzez proste narzędzie deweloperskie SDK Stellar w językach Java, Javascript oraz Go.

Każda osoba, dzięki temu może tworzyć właściwy kod. Przy Stellar każda identyfikacja klienta oparta jest na danych, takich jak imię, nazwisko, data urodzenia oraz adres zamieszkania. Każda transakcja podpisywana jest przez osobę, która ją wysłała używając algorytmu Ed25519, który metodą kryptograficzną wykaże, czy nadawca miał prawo do wykonania takiej transakcji.

Gdzie kupić Stellar?

Dystrybucja Stellar, podlega kontroli Stellar Development Doundation. 5% kryptowaluty zasila konta fundacji działających non-profit, natomaiat pozostałe 95% dostępnych jest na rynku. Tokeny Lumens wypuszczane są z tej sumy każdego roku w wysokości 1% działalności.

Najważniejszą różnicą jest cel działania określonej kryptowaluty. Bitcoin skupia się przede wszystkim na funkcjach płatniczych, kwestii rozliczeń za udzielanie mocy obliczeniowej, natomiast Stellar wykonuje realizację systemu złączonych ze sobą metod płatniczych, a token stanowi główny środek obiegowy tej sieci.

Kupuj kryptowaluty na giełdzie nr 1 w Polsce - BITBAY
Załóż konto i zacznij inwestować w kryptowaluty

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.